Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Voltak valakinek hasonló...

Voltak valakinek hasonló félelmei vezetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Világ életemben egy misztikus dolognak tartottam a vezetést, el is voltam tömegközlekedéssel, de inkább gyalog jártam.

Viszont már van két gyerekem, mellettük sokszor érzem, hogy nagyon jól jönne egy autó, főleg jövőre a nagy iskolába, a kicsi oviba jár majd én meg dolgozni 3 különböző helyre napi 2x :S

De annyira félek! Autóban is kb 5x ültem életem során nemhogy én vezessek! Azt sem tudom hol gyakorolhatnék, mehetek egyáltalán úgy vezetni tanulni, hogy még sosem ültem kormány mögött?

Aztán... Emlékeim szerint annyi gomb, váltó miegymás van egy autóban, félek hogy meg sem tudnám tanulni mi mire való vagy hirtelen nem tudnám hova nyúljak.

Aztán az utakon! Egy nagy éles kanyarban mi van, ha nem tudnék olyan szép szabályos ívet megtenni , mint mások, egyszerűen nem tudom elképzelni mások hogyan tudják így bevenni a kanyarokat! (Na és akkor a buszokról még nem is beszéltem :D)

Szerintetek ilyen félelmekkel érdemes belevágni vagy én ezt már felejtsem is el örökre?

Pedig annyian vezetnek , akik a 8 általánost is alig tudták elvégezni, annyira bonyolult nem lehet!

Férjem is haonló félelmek miatt nem vezet, az ő családjában sem vezetett senki, emiatt látjuk mi ezt ilyen félelmetesnek?


2018. máj. 5. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor kezdd el, amikor már erősebb benned a vezetés iránti vágy, szükséglet, mint a félelem. Ehhez önmagadat is tudod szuggerálni.
2018. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem kell az autó vezetést, valami misztikus dolognak elképzelni.

Megtanultál járni, aztán, gondolom megtanultál biciklizni.

Tisztában vagy azzal, hogy a gyalogosan közlekedés, és a kerékpározás között van némi különbség. Gyorsabb a bicikli, de több hely, terület, és megfelelő út kell hozzá, ahol gyalog el tudsz menni, bicajjal nem biztos.

Ugyanez a helyzet az autóval, ami még gyorsabb, hosszabb, szélesebb, ráadásul motor hajtja, de ahogy biciklizni megtanul az ember, úgy meg tud tanulni autót vezetni is.

Az már más kérdés, hogy mennyi gyakorlás kell a vezetés megtanulásához, az szinte biztos, hogy nem 30 óra, hanem jóval több.

Van arra is lehetőség, hogy automata váltós autón tanulj vezetni, de akkor csak automata váltós autót vezethetsz, viszont úgy sok nehézségtől meg is kiméled magad, nem kell kuplungot kezelni, sebességet váltani, nem fullad le az autó. Kormányozni kell csak, gázzal gyorsít, fékkel lassul az autó.

2018. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb kezdi valaki, annál könnyebben beletanul.

Szerintem számodra még most sem késő, de anyagilag valószínűleg elég húzós lesz. Amikor én tanultam akkor az oktatóm tanított egy hozzád hasonló hölgyet. 3 hónappal hamarabb kezdte a vezetést mint én, s mikor én vizsgáztam akkor ő a 80 valahányadik vezetésórájánál tartott (30 a kötelező). Az oktatóm is csak annyit mondott nekem, hogy még ő sem tudja hogy le fog-e tudni majd sikeresen vizsgázni.

Szóval szerintem így látatlanul te is hasonló kategóriába tartozhatsz, így ha neki szeretnél kezdeni, akkor egy fél autó ára legyen meg magára a jogsira is, nehogy menet közben elfogyjon a pénz, mert pár hét/hónap kihagyás nem igazán nyerő.

Amúgy bonyolultnak tényleg nem bonyolult, csak gyakorlottság kell hozzá. (Hasonló mint a számítógép használat: ha leültetsz egy 10 éves gyereket a gép elé akkor pár nap tanulással már teljesen jól fogja kezelni, de ugyanehhez egy 80 éves felnőttnek már lehet hogy hónapok kellenek vagy az is lehet hogy sosem fog beletanulni.)


Amúgy tudnám ajánlani a számítógépes játékokat, például a Live for Speed nevezetűt. Egy géphez köthető kormányt már 8-10 ezerért is lehet venni, amivel nagyon alapszinten lehet gyakorolgatni. Nyilván, messze áll a valódi vezetéstől, de a semminél az is jobb. Valami ilyesmire gondolok (csak ez már egy kicsit drágább kormány): https://www.youtube.com/watch?v=187OOeDr-14

2018. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gondolataid vannak a vezetéssel kapcsolatban,akkor ne is kezd el,ezek félelem fóbiák.

Bepánikolhatsz,és tömegbalesetet okozhatsz.

Egyébként meg a vezetés nem az iskolai végzettségtől függ,hanem genetika,veleszületett érzék,agyi állapot.

Vannak olyan emberek,akiknek az agyműködése olyan,hogy több egyszerre beérkező adatot (látás,hangok,távolban látottak,tükörben látottak,oldalról érkezés,táblák,gyalogos,lámpák,stb.)nem tud lereagálni,és azonnali megfelelő biztonságos cselekvéssé alakítani.

A testvérem 59 éves,tanár,doktorátussal,nagyon jól tanít,de hiába vezet közel 40 éve,teljesen katasztrófa a volán mögött,pánikol,és életveszélyes.

2018. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam mint te. Nem volt szükségem kocsira, mindig gyalog jártam mindenhová vagy a férjem kocsijával mentünk. De sokszor adódott olyan helyzet amikor jó lett volna ha lett volna jogsim. Így végül tavaly nyáron rászántam magam arra, hogy elmenjek megtanuljak vezetni. 45 évesen. Én szó szerint rettegtem a vezetéstől, hiszen azt se tudtam melyik a fék vagy a gáz. Meglepetésemre elméletben nagyon jó voltam, a kresz vizsgám 1 hibaponttal elsőre sikerült. Vezetéssel voltak gondjaim, mert nem értettem, hogy a fenébe tudnak annyi mindenre figyelni. (válts sebességet de ne bámuld a sebváltót. vagy néz balra a visszapillantó tükörbe de a kormányt ne tekerd oda etc) Oktatóm szerint nagyon rossz vagyok, nem fogok tudni vezetni, sikerült is neki a kezdeti lelkesedésemet teljesen letörni. Úgy mentem vezetési vizsgára, hogy nem is akartam menni. Voltaképpen teljesen abba akartam hagyni, hogy én hülye vagyok ehhez, úgy sem menne, minek erőltetem. Férjem beszélt rá, hogy menjek vizsgázni ha már úgyis kifizettem a pénzt rá. Elmentem. 2 hibapontom volt, de elsőre sikerült a vizsga. Tavaly augusztusban kaptam meg a jogosítványomat. 9 hónapja van jogsim. Augusztus- és október között olyan 4-5 alkalommal vezettem max fél vagy 1 órás utat úgy, hogy a férjem mellettem ült, és oktatott. De ettől még idegesebb, még bénább lettem. Így leálltam vele. Múlt hét pénteken újra beültem az autóba, de egyedül. Iszonyatosan féltem, túlságosan óvatos voltam, de nem volt gond. Most pénteken vezettem másodjára úgy, hogy teljesen egyedül voltam. Megint nem volt gond, de végig gondolva bizony voltak olyan hibáim amitől a férjem haja kihullott volna.

Kezdem újra élvezni a vezetés, de most az riaszt, hogy mennék én több helyre, de félek eltévedek, rossz irányba megyek. Nem tudok tájékozódni stb.

Én eldöntöttem, hogy augusztusig próbálkozom, gyakorlok. Ha addig nem jön meg a biztonságérzetem, ha még mindig kicsit félek akkor végleg abbahagyom a vezetést. Akkor kidobtam érte egy csomó pénzt.

(pedig olyan jó kis autóm van..(Volvo V40)

2018. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:59 vagyok

Még valamit.

Igaza van aki azt írta, hogy sokan képtelenek egyszerre több mindenre figyelni. Ez az ami nekem is nehezen megy. Nem tudok annyi mindenre figyelni, és emiatt vagyok nagyon óvatos vezető. Komolyan nekem még az is gond, hogy a fenébe üljek be a kocsiba, mert azt is bénázom..

2018. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A számítógépes játékoknak nem sok köze van a vezetéshez.

Azzal is nehéz mit kezdeni, hogy egy fél autó árát tegyen félre a kérdező a vezetés tanulására.

500ezres, vagy 40milliós autónak is meg lehet felezni az árát, de a két összeg között lesz némi differencia.

Ami biztos, hogy első lépésben fejben kell azt eldönteni, hogy "akarom ezt a jogosítványt".

A következő lépés lesz az, hogy hogyan...

Az elméleti oktatás, elsősegély nem hiszem, hogy gondot okozna, a vezetésnél valóban nem 30 órával kell számolni, hanem úgy, hogy lényegesen több is lehet.

Az autó céleszköz lesz a közlekedéshez, ha a manuális váltó kezelése nagyon bonyolítaná a tanulást, megoldás lehet az automata, sőt a felvázolt esetben az is lehet jó választás, ha rögtön automata váltós autón tanulást választ a kérdező, ha úgysincs még autó.

Ez esetben természetesen majd csak automata váltós autót vezethet, de a célnak tökéletesen megfelel.

2018. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#4#

Olyan szinten sarkítasz, hogy ez így hülyeség, nem lehet belőle váltalános tanulságokat levonni... vannak olyan esetek, meg másmilyenek is.

Itt van az #5# példája, aki szintén tartott a vezetéstől, ráadásul még el is bizonytalanították, hogy a kedve is elment tőle.

Aztán amikor nyugodt körülmények között vezetett egy keveset, elkezdte élvezni.

Most olyan dolgoktól fél, amitől nem kellene, valószínűleg tudat alatt ott van, hogy "ezért is kaptam volna az oktatótól, a férjemtől".

Rutinos vezető is el tud tévedni, abból nincs gond.

Az a lényeg, hogy szabályosan közlekedj, ha közben rájöttél, hogy mégsem arra kellett volna menned, ne pánikolj, ne kapkodj.

Azon sem kell csodálkozni, ha csinálsz kisebb hibákat, több ezer kilométert le kell ahhoz vezetni, hogy már rutinból is menjenek a dolgok, de közben figyelsz is.

Egy szabály van: soha ne veszélyeztess. A többi hibából tanulsz, persze azokat is próbáld kerülni.

Augusztusig még sok idő van, de nem havonta egyszer kell gyakorolni, hanem naponta.

2018. máj. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Rengeteg ember úgy megy tanulni vezetni, hogy előtte max. gyerekkorában ült volán mögött amikor eljátszotta fejben, hogy vezet és éppen 180-al hasít!

Nincs ezzel semmi gond, amíg nem kezded el nem tudod, hogy mennyi fog-e vagy sem.


2: ne vegyél bonyolult autót amin van 600 gomb amiből nem is kell használni 590-et mert felesleges.


3: ne vegyél kormányszervó nélküli autót mert azzal tényleg el lehet "nézni" egy kanyart, pláne ha az ember 2 autót vezet, 1 szervósat és 1 szervó nélkülit, így nagyon hozzá lehet szokni a szervóhoz.

De nyugi, minden oktatóautóban van szervó.


4: hol laksz? bp.?

ha félsz a nagy forgalomtól akkor pl. rakd le Érd-en, ott is van forgalom de ezerszer lightosabb mint pesten és messzire sem kellene utaznod (és még egy kegyetlen jó oktatót is tudok ott ajánlani)


5: a hétköznapi vezetés egy totál nem egy eget rengető dolog! :D

egy go-kart verseny sokkal de sokkal nehezebb, mert ott több dologra kell figyelni..

Szóval nyugi, ha nem vagy segg hülye akkor nem lesz ezzel gond csak akarni kell és menni fog! :)


6: léteznek automata autók is, ott nem kell váltanod csak gázt meg féket nyomni... lehet kifejezetten ilyen autót kérni amin meg akarsz tanulni, csak utána ha megvan a jogsi szintén automatát kell venned mert szívnál rendesen a manuálissal :)


7: balesetektől meg műszaki dolgoktól nem kell félni, úgysem tudsz ellene mit tenni :D

Én már mentem neki fának, tört ki első gömbcsukló menet közben, jöttek már ki elém úgy, hogy satuzni kellett ezerrel!


Na de ugyan ez megtörténhet Veled tömegközlekedéssel is...

régen suliból hazajövet az öreg Ikarus hátsó kereke kapott durr defektet, na kb. olyan volt mintha egy rakéta csapódott volna be a buszba :D

a vonatok késhetnek télen a hó miatt, nyáron a meleg miatt, bármikor felső vezetékszakadás miatt, baleset miatt totál le is állhatnak.

Kocsival kevesebb az esély, hogy olyan szituációba ragadsz, hogy nem tudsz tovább menni.

(Ha jó állapotban van a kocsid és nem leszel olyan hülye mint én, hogy "na nézzük meg januárban fagyban jégben a dunapartot a hátsó kerekes mercivel"

2018. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul tudom, de aki automata autóval tanul, és teszi le a jogosítványt , annak a jogsijában benne lesz, hogy automata váltós autóval tud vezetni. Vagyis később sem vezethet manuálisat, csak akkor ha külön vizsgázik belőle. Nekem legalábbis ezt mondták. Nem így van?
2018. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!