Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok elkeseredve a...

Jogosan vagyok elkeseredve a vezetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem a gyakorlatot. Mindenki mondta,hogy a KRESZ milyen könnyű,gyerekjáték,én azzal is rendesen szenvedtem. Szerintem az egész csoport egybevéve nem tanult annyit a vizsgára,mint én. A lényeg,sikerült elsőre,bevéstem minden apróságot.

Szóval,gyakorlat. Kb. 20%-át vezettem le az óráimnak. Nem 1 alkalommal 1 órát,és semmi nem megy.Kormányzás katasztrófa,reakcióidőm 15 másodperc lenne oktató nélkül.Tükröket nem tudom használni,fejem nem tudom forgatni,jobb és bal kezem nem tudom megkülönböztetni.Nagyon lassú vagyok.Váltani nem tudok,sőt még a gázpedált sem tudom rendesen nyomni.Az egyetlen dolog ami megy,az az elindulás,de az is csak azért,mert olyan autót vezetek,aminél az elektronika adja a gázt,amennyi szükséges elindulásnál,szóval csak a kuplungot kell felengednem.Fékezésnél nálam pont az aranyközépút hiányzik,vagy belegurulunk a másik kocsiba,vagy kifejeljük a szélvédőt.

Oktató normális,nagyon nyugodt,türelmes,igyekszik poénra venni a legnagyobb hibáimat is. Nem érzem,hogy kioktató v. mérges lenne rám.

Velem már több a baj,elég izgulós típus vagyok,és nagyon maximalista.Nagyon rajongok a vezetésért,éppen ezért reméltem,hogy ügyes leszek.

Sajnos soha nem tudok beülni tiszta fejjel beülni az autóba,nagy ritkán ha éppen nem lenne más problémám,akkor jön a "rosszul megy a vezetés" ördögi kör.


Többen is mondták,hogy általában az utolsó órákon egyszer csak összeáll minden. Direkt lejjebb adtam az elvárásaim,de szerintem még így is nagyon rosszul megy.

Mi a véleményetek?


2017. ápr. 23. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Pont ez a baj, hogy meg vagy szeppenve.

Ha van otthon autótok, gyakorolj.

2017. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem!!!

Még alig vezettél valamit!

2017. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vezetést tanulni, gyakorolni érdemes dupla órákon, az egy óra kevés.

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, és menni fog az, de azzal számolj, hogy a kötelező 30 óra neked valószínűleg kevés lesz.

Rajtad kívül is vannak sokan, akik 50-60, vagy még több óra gyakorlás után mentek vizsgázni.

A 20% még nagyon az eleje, s mindig a kezdeti dolgok a nehezebbek

2017. ápr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:
a leírtak alapján reménytelen vagy.nyilván túloztál mert ilyen fokú alkalmatlanság nem létezik.miért nem kismotorral kezdtél?
2017. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Crisopher ***** válasza:

Nekem is rohadt nehezen ment ez anno. Én 40 órát vezettem le forgalmi vizsgáig pont ezért. Voltak 2 órás vezetések is. Mást nem lehet tenni: gyakorolni, és ha szükséges plusz órákat venni.


Ma már minden gond nélkül vezetek.

2017. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Dupla órákat vezetek,pont ezért írtam,hogy nem az első 50 perc után vagyok ennyire elkeseredve,hanem már többet vezettem.

Azt szűrtem le a válaszokból,amit én is gondoltam:bőven 30+ órám lesz.

Szerintetek,ha megkérem az oktatót,hogy legyen szíves,őszintén válaszoljon,mennyire vagyok lemaradva az átlaghoz képest,válaszolni fog őszintén? Eddig nem akartam megkérdezni,mert nem szeretném kiakasztani,ugyanis tudom magam szidni rendesen,falra is másznak tőlem az emberek.


Attól még,hogy most nehezen indul az eleje,vezethetek majd jól,vagy valószínűleg én is az a tipikus,jogosítványos nő leszek?

2017. ápr. 23. 16:56
 7/9 A kérdező kommentje:
És tényleg nem túloztam,reálisan írtam le az órákat. Talán,az egyetlen dolog,ami pozitívum(ha ezt lehet annak nevezni),hogy ha valami nem megy,akkor igyekszem nem saját "ötlettel" és kivitelezéssel előállni,hanem követem az oktató utasításait. Szóval ne úgy képzeljétek el,hogy én csinálom a hülyeségeket,az oktatónak meg mindenbe bele kell fékeznie,vagy el kell rántani a kormányt.
2017. ápr. 23. 17:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én valeriána relaxot szoktam bevenni vezetés előtt 3-4 órával előtte. És meglepően sokkal nyugodtabb vagyok,de semmivel sem vagyok dekoncentráltabb a gyógyszer miatt!A vezetés is jól megy egyelőre. Első óra után már én hoztam haza a kocsit. (Mondta az oktató,hogy ha olyat csinálok akkor úgy is közbe fog avatkozni...)

Amúgy meg menni fog az hidd el! Rá kell állnia még a lábaidnak a pedálokra.

2017. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy tapasztalt, jó oktató 10-15 óra gyakorlás után ki tudja szűrni, ha a tanuló vezetésre alkalmatlan, de az nagyon ritka.

Ami gyakori, hogy a kötelező 30 óra gyakorlás kevés az alapok megtanulására, viszont ebből igazán nem szabad problémát csinálni sem a tanulónak, sem az oktatónak.

Vezetést megtanulni kizárólag gyakorlással lehet, van aki ösztönösen, rövid idő alatt ráérez, másoknál több gyakorlás kell hozzá, de ök is meg fogják tanulni, erre nem lehet elméletben készülni.

Egyszerű példa: egy kanyarban haladsz, jól választottad meg a sebességet, a kanyar után viszont meglátsz egy útakadályt...

Amikor már ez nem ér olyan szinten meglepetésként, hogy nem kapkodva, hibázva reagálsz a helyzetre, hanem nyudodtan, higgadtan, helyes döntéseket hozva kikerülöd, mehetsz vizsgázni.

Ezt azonban csak magad tudod elérni a gyakorlásokkal, az oktató csak tanácsokat tudott hozzá adni (pl a kanyarodási sebesség helyes megválasztása), az rajtad múlik, hogy mennyi gyakorlás után éred el azt a szintet, hogy azt mondja a vizsgabiztos, képes vagy egyedül közlekedve helyesen cselekedni.

Indulj ki abból, hogy a statisztikák szerint átlagosan 45-50 óra gyakorlás után szerzik meg a B kategóriás jogosítványt a tanulók, a 30 óra csak a kötelező minimum

2017. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!