Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül kézifékkel indultam...

Véletlenül kézifékkel indultam el a kocsival, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég szereztem meg a jogsit és az autóm általában csipog ha behúzva hagyom a kézit.Viszont most apum kocsijával mentem, 2006os focus, és ugye ez semmilyen jelzést nem ad.

Pálya melletti benzinkútról indultam fel és észre vettem h nem gyorsul rendesen a kocsi.Kb 80-100al mentem, nagyon maxra 2km-t tettem meg és utána vettem észre.

Nem mertem elmondani apunak mert tuti, hogy nagyon mérges lenne.

Anyukámnak elmondtam, nem tudom, hogy visszamondta-e apunak.

Nagyon félek, hogy nagy kárt tettem a kocsiban, már alig tudok aludni,azóta nem is igazán mentünk vele.

Valaki járt már így? Vagy esetleg aki ért hozzá az el tudja mondani, hogy mit tegyek?



2019. okt. 23. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Mar mindegy. Csaj vagy gondolom.
2019. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Már nem tudsz tenni semmit. Ha nem tapasztalsz semmi változást korábbhoz képest akkor semmi gond, max. kopott kicsit a fékbetét, hamarabb kell majd cserélni.
2019. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Komámat vontattam, ő meg sikeresen behúzta a kéziféket, elég nehezen húztam, hazaértünk, és borzalmas büdös, meg füst volt az autója körül. Később beállt a hátsó kerékcsapágya, azt nem tudom, volt-e ehhez köze. Gyanítható.

Szinte felizzik a hátsó kerékagy is.


Hacsak nem mostanában volt hátsó fékgenerál, akkor nem lesz gyanús a dolog, hogy lassan cserés lesz az egész.


Amúgy ha lejtőn sosem parkolsz, felesleges a kézit húzogatni, elég sebességben hagynod bőven. (1-es, vagy hátramenet)

2019. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2019. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp mondd el, mert ha kinyírtad a hátsó féket, és apád nem tud róla, hogy megvannak számlálva a fék napjai, az súlyos balesetet idézhet elő! Legfeljebb kapsz egy dorgálást, de az autó is és a benne ülők is egyben maradnak.

Egyébként, de biztosan ad jelzést, méghozzá a műszerfalon világít egy piros felkiáltó jel!

2019. okt. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, ne sumákolj hanem mond el....ami a fékkel kapcsolatba van az nem játék!!! Azért nem ártana megnézetni,mert még is... mondjuk,ha az én kézifékemből indulok ki,akkor gondolom nem totál volt behúzva,pláne ha annyira nem is érzékelte,hogy kijelezze,mert ahogy írták kijelzi
2019. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként 99%, hogy nem lett semmi komoly baj.

2019. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor tanultam vezetni és egyszer nem engedtem ki teljesen. Volt visszajelzője,de én nem figyeltem. Az oktató nekem azt mondta, hogy amikor kamionozott egyszer ő sem engedte ki teljesen, és kiégett az egyik pótkocsija.

Szerintem mindenféleképp mond el apudnak. Biztos lecsesz, de így biztosabb, mint ahogy az előttem lévők is mondták.

2019. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Kérdező!

A kilométer órában van egy kör alakú piktogram, aminek a közepében egy felkiáltó jel látható, a kört pedig kívülről -jobbról és balról- ívelt oldalú forma veszi körül.

Mindez piros színben.


Röviden: ez a fék visszajelzés.

/csak hogy ne állíts valótlant/

2019. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!