Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Behúzott kézifékkel mentem...

Behúzott kézifékkel mentem véletlenűl, kopás lehet, vagy komolyabb baja lehet az autómnak?

Figyelt kérdés
2006-os Ford Focusom van,ma véletlenűl 5km-ert mentem behúzott kézifékkel.Lámpáknál vettem észre mert égett szagot éreztem..egyből kiengedtem.Hiba jelzés nem gyulladt ki,fék továbbra is fog.Kopásra tippelek csak,nyugtassatok meg.Köszönöm :)
2017. júl. 20. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm régen a Trabantjával ment így néhány km-t. Az dobfékes, tehát rosszabba a hűtése mint a tárcsaféknek. Felforrósodott a dob meg a kerékagy és ettől tönkrementek neki a fékhengerben lévő gumi alkatrészek, nem fogott neki a fék. Ha fognak a fékjeid akkor ezek szerint a tárcsaféknek (ha az van) tényleg jobb a hűtése.
2017. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
5km-től nem lesz még nagy baja, fékezel párszor, azt ugyan úgy fog fogni, de a betétek élettartamából már ment le egy kevés. :D
2017. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is trabanttal ment igy egyik ismim folduton, mi utána másik kocsival, és olyan ket nyomot hagyott mint ket hosszu vályu . de neki nem lett baja :)
2017. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Uh,akkor jó :) Köszönöm az infókat !
2017. júl. 20. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer befagyott kézifékkel mentem 100 km-t, mire kiengedett.

Az fékbetétcsere lett, mert ráadásul csak az egyik oldalon fogott.

2017. júl. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Egy kéziféket hogyan nem lehet észrevenni, hogy be van húzva, amikor a műszerfalon is világít a felkiáltójel???

Ezekszerint nem jó a kéziféked már, nem fog megfelelően, ugyanis nem szabadna tudnod elindulni az autóval, illetve húzná maga után a kerekeket. Nekem az Astra G autóm volt ilyen, hogy behúztam a kéziféket és gurult továb, az Astra H és Corsa C autónkat el sem tudod vezetni behúzott kézifékkel: tolatásnál megemelkedik a hátulja, de nem mozdul, elindulásnál pedig húzza a kerekeket maga után!!!

2017. júl. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyira azért ne örülj mert a megégett betétek lehet hogy még fognak,de közel nem azon a hatásfokon mint előtte
2017. júl. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer az öcsém 16 km-t (!!!) jött haza behúzott kézifékkel. Jó büdös volt, égett szagú, de másnap reggelre "kiszellőzött" és mintha semmi nem történt volna olyan volt a kocsi, azóta is tökéletes.
2017. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!