Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi motorok 2006-2010?

Audi motorok 2006-2010?

Figyelt kérdés

Évek óta egy A4 B5 1.6-os Audit hajtok és lassan szeretném újabbra cserélni. A kötelező dolgokon kívül szinte semmit nem kellett ráköltenem, nagyon meg vagyok elégedve a megbízhatóságával, ezért első körben házon belül nézelődnek. Nem sürgős, de 1 éven belül váltanék.


Úgy álltam anno hozzá, hogy dízelt semmiféleképpen nem vennék soha, mégis megbántam már, hogy nem a legendás 1.9TDI-t választottam anno, ráébredtem, hogy az egy olyan megbízható motor, amire nem kell többet költeni mint a sima 1.6ra(cserébe nem is fogyaszt ennyit).


Most 2006-2010 közötti A3-A4-A6-ok környékén nézelődök, és az a kérdésem, hogy van e olyan motor ami teljesen feketelistás, és melyik ami hasonlóan megbízható mint az 1.6, vagy 1.9 a B5-öknél. Meghallgatnám a dízel és a benzines tapasztalatokat is, illetve magáról az ezekben az években készülő Audikról is jöhet minden tipp, gondolat!

Köszi!


2019. okt. 26. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

TFSI-FSI elég problémás tud lenni, nagyon sok változatuk van. Ki kell fogni a jobbakat, olvasgass VW, Audi fórumokon. Dízelek közül a 2.0 PD-t nem ajánlom, a CR-t már inkább. A 6 hengeres dízelek jók szoktak lenni, a szokásos dízel bajoktól eltekintve.

A váltók közül van a multitronic (CVT) amit kerülj mindenképpen. A Tiptronic általában jó, az S-tronicnak (DSG) megvannak a saját gondjai és elönyei is.

2019. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A korai TSI/TFSI-k lehetnek problémásak, azokat érdemes kerülni, utána tudsz nézni, hogy pl 2011-ig a 160 lóerősek elég betegesek. Dízelből 2.0 PD kerülendő. CRTDI-k bátran vehetők, a koraiaknál a szokásos kívül érdemes ránézni az olajszivattyú tengelyre és ennyi.

Én nagyon nem bántam meg, hogy 2.0 CRTDI-t vettem 6-os DSG-vel

2019. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!