Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem csinálnak egy 21....

Miért nem csinálnak egy 21. századi trabantot?

Figyelt kérdés

Ez alatt egy olyan modellt értek, ami elég nagy ahhoz, hogy családi autóként lehessen használni, tehát nagyobb, mint egy vw bogár, ugyanakkor csak épp akkor és annyi hely van benne, ami minimálisan szükséges, tehát kisebb, mint az opel astra.


A tervezéskor fő szempont, hogy minden a lehető legolcsóbb és legegyszerűbb/legkönnyebben szerelhető legyen, ugyanakkor az autó mégis kibírjon 30 év használatot és feleljen meg az összes modern szabálynak is.



2019. okt. 27. 11:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

Tehát te egy műszakilag Trabant szintű autót akarsz legyártatni 2019-ben, ha jól értem kicsit modernebb karosszériával.


Lehet hogy te és a hozzád hasonló emberek pár darabot megvennének, de nem lenne rá túl nagy kereslet. Nem érné meg a gyárnak foglalkozni vele.


Emellett ESP/ESC mélkül már jó ideje nem lehet új autót forgalomba helyezni az EU-ban.


50 lóerő alatt még városban sem tudnád felvenni a forgalom ritmusát. Az öreg Ladák tolnának le az útról. Mazochista embereknek lenne csak jó.


"Emelkedőn elindulást segítő rendszer: Gondolom a kézifékről van szó."

Rosszul gondolod. Visszagurulás gátló. Ha már benne van az autóban a ABS kocka a biztonsági szabályok miatt kötelezően, nem egy költséges dolog a hill startot is megoldani. Én még nem hallottam olyanról, hogy egy autóban ez romlott volna el.


"Zárt kesztyűtartó: Ne legyen zárható, az olcsóbb és nem romlik el sose."

Egy bútorzárat mennyibe kerülhet a gyártónak befaragni, 500Ft?! Nem ettől lesz drága az autó. Nekem mondjuk egyik autóban sem volt külön zárható a kesztyűtartóm és valahogy sosem hiányzott ez az "extra". Pedig a mostani autóm árából kb 3 új Logan is kijött volna.


Alapáron úgy tudom, hogy a Daciánál sem korlátlan aszínválaszték. Van néhány alap szín, a többi feláras. És az alapszínek sem gyöngyház fényezésűek. Szerintem teljesen rendben van ez így. Akinek az olcsóság a lényeg, az választ az alap színekből. Akinek meg más színű kell, az fizet érte. A gyártónak semmivel sem kerül így többe.

2019. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
65%

Troll.

Mindig kitalál valami baromságot, amirőt tudja, hogy gumicsontként fognak ráugrani. Hol a Trabant újraélesztése, hogy a biztonsági öv be nem kötése melletti eszement érvelés.

Magára kell hagyni, ennyi. Ne etessük a trollt!

2019. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok troll, csak furcsának látom, hogy ez a koncepció, amit a Trabant képvisel, gyakorlatilag kihalt. Bár most nézem, hogy Indiában van egy Tata nano nevű autó, ami hasonlít.
2019. okt. 27. 14:19
 14/27 anonim ***** válasza:
65%

"Egy bútorzárat mennyibe kerülhet a gyártónak befaragni, 500Ft?! Nem ettől lesz drága az autó. Nekem mondjuk egyik autóban sem volt külön zárható a kesztyűtartóm és valahogy sosem hiányzott ez az "extra". Pedig a mostani autóm árából kb 3 új Logan is kijött volna."


Ebben az esetben ez nem a kulccsal zárható kesztyűtartót jelöli, hanem a... hát a kesztyűtartót. Alapból ott csak egy polc/lyuk van, ajtó nélkül :D

2019. okt. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
14: Az ehhez hasonló dolgok kispórolásával szerintem lehetséges lenne egy olyan gyártástechnológia létrehozása, ami valóban olcsóvá tehetné a folyamatot. Pl Egy zár beszerelése emberi beavatkozást igényel, ami hát manapság az egyik ledrágább változó.
2019. okt. 27. 17:19
 16/27 A kérdező kommentje:

"Alapáron úgy tudom, hogy a Daciánál sem korlátlan aszínválaszték. Van néhány alap szín, a többi feláras. És az alapszínek sem gyöngyház fényezésűek:"


Egy darab futószalag egy darab kimenettel, a lehető legkevesebb emberi beavatkozással. Így lesz az autó legyártása a lehető legolcsóbb. Persze... Most sem a munkások és a kutatók kifizetése miatt ilyen drágák az autók, hanem a lassan nyílt kartellezés miatt, de mind1.

2019. okt. 27. 17:22
 17/27 anonim ***** válasza:
78%
Kezdjük ott, hogy manapság nem terveznek "könnyen szerelhető" autókat, mert nem az a cél, hogy a Józsi meg a Béla otthon mókoljanak vele. Főleg azért sem, mert akkor végképp nem fog elmenni 30 évig, ahogy a trabantok sem mentek ennyit soha.
2019. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem terveznek könnyen szerelhető autókat, amiket Béla és Józsi bácsi otthon rendbe tesz és még 30 év múlva is menni fog vele. Azért nem, mert az az érdekük, hogy az autódat 5 -10 évente cseréld, ha kell, akár devizahitelből. Sajnos ehhez még a rendes politikusok is kénytelenek asszisztálni, mivel a pénzrendszer olyan, hogy folyamatosan fogyasztanunk kell, máskülönben összeomlik a gazdaság és megint válság lesz.


Mindenesetre szerintem ha tegyük fel a Magyar kormány építene egy autógyárat, ami olcsó 21. századi Trabant szerű autókat gyártana értelmes áron, a piaci versenyt könnyen megnyernék, és a magyar ipar megint sikeres lenne, mint ahogy régen is volt( Ikarus, Rába). Sajnos persze a német autóipar még a magyar vezetést is lefizette.

2019. okt. 27. 17:46
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

A Trabant mikor ment 30 évig?

Többet kell javítani mint amennyit mész vele

2019. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező! Van egy naív elképzelésed, amihez ragaszkodsz. Borzasztóan nincs rálátásod a dolgokra, de nem akarok prédikálni. Maradj csak a boldog tudatlanságban!

Ha azt hiszed, hogy mindenki hülye csak te vagy okos és te tojtad a spanyol viaszt, akkor hajrá! Keress befektetőket, győzd meg őket, ha szerinted ez ilyen egyszerű, hogy az ötleteddel Magyarországot autógyártási nagyhatalommá teszed. Aztán már meg is alapíthatod a gyáradat és számolgathatod a befolyó euró milliárdjaidat!

Ami engem illet inkább vennék egy Daciát 2 millióért, mint pl 1 millióért egy évtizedekkel ezelőtti technikai színvonalú motorral (mert gondolom a turbó, közvetlen befecskendezés szóba sem jöhet hiszem az csak a gonosz multik pénzkicsikaró eszköze, a te autódba csak karburátor lenne szerelve mindenféle környezetvédelmi úri huncutságoktól mellőzve) megáldott hokedlikkel szerelt talicskát. És ezzel szerintem nem vagyok egyedül.

2019. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!