Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó 2-4 mFt kategóriában...

Új autó 2-4 mFt kategóriában vagy használt? Milyen típus legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés a már sokszor feltett "új vs. használt" autó lenne, egy kicsit bővebben. A költségkeret, ami van az autó vásárlására az kb. 2-4 millió Ft. Azért írom így, mert használtra max 2-2,5 mFt-ot költenék, viszont ha találnék valami jó konstrukciót újból, akkor lenne lehetőségem 4, max 4,5 mFt-ot áldozni rá.


Típusban nincs megkötésem, minden márkától láttam már olyan modellt, ami tetszett. Ami viszont fontosabb, hogy leginkább a combi és az SUV modellek tetszenek, vagy legalább valami csapott hátú. (Tehát semmiképp sem Sedan)


Természetesen a rizikó csökkentése miatt az új felé mennék leginkább. Viszont ebben az árkategóriában az SUV féle típusban csak a Dacia Sandero van, arról pedig nem a legjobbakat olvastam, de örülök ha valaki oszt meg tapasztalatot.


A cél a városi autózás illetve kisebb-nagyobb távolságok országon belül, mindenképp benzinben gondolkozom.


Köszi



2019. okt. 27. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
garancia ide vagy oda, ennyiért nem vennék új autót, mert csak fapados ennyiért, amit egyszerűen nem élmény vezetni, nem kényelmes, nem jó az ergonómiája, stb stb. Ha lenne 4 millám se vennék 0 km-est, hanem pár éves, kicsit jobb kategóriájút mondjuk 3ért, maradék meg ott van szervizre.
2019. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 4.5 millióért vettem a J Astra sedanom pár hónapja. 2 zónás digitális klíma, kormány és ülésfűtés, kanyarkövető xenon, 17” alufelni, tolatóradar, navi, 4 automata ablak, elektromos tükörbehajtás, eső és fényérzeklő, tempomat stb... és új autó, én állítottam össze.

1.4 Turbós, 140 ló, és 1400 kiló. Mindenki mondta hogy jaj 10 liter városban mert nehéz... ehhez képest az elmúlt 5000 km 47 km/h (városi használat) átlagsebességgel 6.8 liter/100 km. És a céges Vitaránál meg Fabianal fényévekkel minőségibb autó.

Ezzel csak azt akarom mondani hogy lehet jó autót venni 4.5 millió körül, és én elgondolkoznék egy Corsán. Corsa E 1.4 90 ló vagy ennyiért már van Corsa F 1.2 75 ló.

2019. okt. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

En mindig 2-3 eves autokat veszek (pedig sajat lakas mellett van mar cirka 45 millio forint felrerakva is, tehat tellne az ujra). Hogy miert? Mert ennyi ido alatt ugy harmadat elveszti az ertekenek az auto.

A csaladi Vw uj koraban olyan 10 millio lett volna ezzel a top felszereltseggel, tetoablakkal, ehhez kepest 3 evesen 6 millioert megvettem. Elozetes szerviz-ellenorzes termeszetesen, papirozott eloelet. Es ebben a korban nincs olyan eletszeru hiba, ami csak a kozelebe lenne egy uj auto elso 3 eves ertekvesztesenek is. Tehat egy normalisan atnezett hasznaltautoval meg a legrosszabb esetben sem tudsz annyit bukni, mint amennyit az uj auto ertekvesztesevel egeszen biztosan elbuksz.

2019. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Barnabas333 ***** válasza:
Ha még aktuális Kia ceed kombi, én azt vettem, igaz egy éve és 5 alatt már nem kapsz, de az alap motorral is nagyon jó kocsi.
2019. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!