Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G autórádió bekötés?

Opel Astra G autórádió bekötés?

Figyelt kérdés
Volt az autóban egy régi JvC rádió, amit most egy új Pioneer-re cseréltem. Iso csatlakozóval siman összedugtam de elfelejtette a beállításokat, így megcseréltem a piros-sárga vezetéket, ezután minden szuper volt. Viszont ma útközben vettem észre, hogy ha felkapcsolom az autó világítását, a műszerfalról minden információ eltűnik (km óra állás, idő, hőmérséklet, dátum), de a világítás lekapcsolása után minden visszajön. Azt tudni kell, hogy a világításkapcsoló csereérett, erősen be kell nyomni ahhoz, hogy helyzetjelzőről felkapcsoljon tompítottra, így vettem az autót pár hete, de ez a hiba csak most jelentkezett rádiócsere után. Lehet bármi összefüggés?

2019. okt. 31. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Összefüggés nagyon nem lehet, esetleg a potméter letekeredett a világításkapcsolón az szokott ilyen tüneteket produkálni. Ha az mégis fel van tekerve akkor tényleg cserés lesz a kapcsoló egység ha már olyan hibája van hogy erősen nyomni kell ahhoz hogy rendesen kapcsoljon. Inkább ebben van a hiba. A rádióhoz nagyon nem lehet köze mert az a kábelköteg teljesen különálló a világítástól. Persze még lehet olyan probléma hogy az előző gazdája vagy bárki aki foglalkozott az autóval régebben mit babrált át, de ha gyári állapotok vannak nagyjából akkor nem volna szabad hogy befolyásolja ezt a rádió.
2019. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A csatlakozóban van egy szál, ami felkapcsolt világításnál áramot ad a rádiónak és az ilyenkor kapcsolja be a gombok fényét vagy halványítja a kijelzőt. Keress egy kapcsolási rajzot a neten és ellenőrizd, hogy ez a szál jó helyre legyen bekötve.


[link]

2019. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!