Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme van egy kereskedőne...

Mi értelme van egy kereskedőnek minden autóját ideiglenesen kivonni a forgalomból?

Figyelt kérdés

Természetesen azt értem, ha a kereskedő kivonja a járművet a forgalomból hogy ne kelljen járműadót és kötelező biztosítást fizetni az autó után.. De az adott kereskedőnek majdnem minden járművén érvényes kötelező biztosítás van, sőt, sok autóján friss egy-két hetes vagy hónapos vizsga is. Ebben az esetben mi oka lenne kivonatni ideiglenesen az autókat? Mert teszem azt, megvesz vagy beszámol egy autót ma, csináltat rá egy friss vizsgát, megköti rá a biztosítást, majd kivonja a forgalomból ideiglenesen. Már csak a 2020-as járműadót kellene csak kifizetni leghamarabb jövő márciusban, de a biztosítást pedig megköti majdnem minden autójára.

Mert nyilván ha kivonatná ideiglenesen, és nem kötné meg sem a biztosítást, és az adót sem fizetné be utána, akkor világos mint a nap.. De így? Ez miért jó?



2019. nov. 1. 14:16
 1/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
80%
Biztos semmi értelme nincsen, az összes kereskedőnek ez a hobbija...
2019. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert része a folyamatnak ami miatt neki nem kell átíratni az autót a tovább adás előtt. Viszont így is van adókötelezettsége, ami ha jól emlékszem érték függő 18-30000 ft között mozog.

Azért jó neki mert nem kell ráíratni a cégére, nem kell rá biztosítást kötni, nem kell megvennie az új forgalmit és törzskönyvet, és nem kell illetékelnie sem a hagyományos módon. Szóval a lényeg, hogy a marmadába sem kerül neki a papírmunka. Amíg ez nem volt addig nagyon jellemző volt a ketős adásvételi, és a kereskedő csak egy "követítő" volt papiron.

2019. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Nem az összes kereskedőnél láttam ezt a módszert, hanem eddig ennél az egynél, pont ezért is keltette fel az érdeklődésem. Egy szóval nem mondtam hogy nincs értelme. Pont ezért tettem fel a kérdést mert szeretném megtudni rá a választ. Nem értem mi értelme van az ehhez hasonló cinikus, a kérdést egyáltalán nem megválaszoló hozzászólásoknak. Legyen neked is szerencsés.


#2

Köszönöm szépen a választ, ilyesmire gondoltam én is. Viszont az a része nem tiszta nekem hogy "nem kell rá biztosítást kötni". Ahogy elnéztem, szinte majdnem minden autóján van érvényes biztosítás.

2019. nov. 1. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:
És azt te mégis miből látod?
2019. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ügyfélkapun keresztül megnéztem az autókat rendszám alapján. Nyilván vannak hibái még mindig a lekérdezéseknek, de pont ezért néztem meg több autót, és mindnek volt biztosítása, kivéve egynek.
2019. nov. 1. 17:22
 6/7 anonim ***** válasza:
A cég tulajdonában lévő járművekre van összevont általános biztosítása, nem pedig külön külön mindegyikre
2019. nov. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aha, így már érthető a történet. Köszönöm szépen a választ!
2019. nov. 2. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!