Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez reális ár volt az autószere...

Ez reális ár volt az autószerelőnél?

Figyelt kérdés

2005-ös autón cserélt fékbetéteket, féktárcsákat (én vittem az alkatrészeket).


Leszedte a nyári gumikat, feltette az acélfelnin lévő téli szettet.


Ezért fizettem 30 000 Ft-ot.


Reális, vagy palira lettem véve?


2019. nov. 4. 16:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#9


Azért, mert nincs még tapasztalatom az árakkal kapcsolatban.

2019. nov. 4. 22:11
 12/18 A kérdező kommentje:
Ha nem én viszem az alkatrészeket, a szerelőn keresztül kb. mennyibe került volna 4 Brembo fékbetét + 4 Brembo féktárcsa?
2019. nov. 4. 22:17
 13/18 anonim ***** válasza:

#12 ezt itt csak akkor fogod megtudni, ha a szerelőd olvassa ezt és válaszol.


Megrendeli a nagykerből [nem tudjuk mekkora kedvezményt kap], ráteszi a haszonkulcsát [nem tudjuk mennyit] és pont annyiért. Ebben így kicsit sok az ismeretlen.

Az egyetlen amit ki tudsz deríteni, az a nagyker ár, de azzal nem sokra mész.

2019. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#13


Értem, köszi.

2019. nov. 4. 23:03
 15/18 anonim ***** válasza:
Ezt a "hozott", "idegen anyagos" dolgot én még nem tapasztaltam, pedig márkaszervizbe járok. Első alkalmak egyikén, mikor arra jártam, rákérdeztem, hogy mi van ha én veszem meg a beépítendő alkatrészeket. A legnagyobb természetességgel válaszolták, hogy semmi akadálya, csak annyi, hogy akkor a beépített alkatrészekre ők nem tudnak garanciát vállalni, csak a szerelési munkára. Ha valami gond van az alkatrésszel, akkor oda kell vele menni reklamálni, ahol megvettem. Szerintem ez evidens és teljesen korrekt így. De ha máshol nem így van, akkor úgy látszik szerencsém van hogy ilyen rugalmasak a helyi márkaszervizben. Kicsit vicces is, hogy én viszem a gyári alkatrészt a márkaszervizbe. Mintha vizet hordanék a tengerbe. Árban viszont így jobban járok. A munkadíjat pedig így is ugyan aszerint a normaidő szerint számolják. Nincsenek külön szorzófaktorok emiatt.
2019. nov. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ipedig a márkaszerviz általában egyáltalán nem is vállal hozott anyagból munkát.
2019. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
nagyon szerencsés az, akinek nem számolnak magasabb összeggel márkaszervizben. A gyári alkatrészt pedig szinte biztosan nem kapod olcsóbban, mintha ők adnák Neked, azt értelmetlen vinni.
2019. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"A gyári alkatrészt pedig szinte biztosan nem kapod olcsóbban, mintha ők adnák Neked, azt értelmetlen vinni."


Kb általában 30-40%-kal kapom meg olcsóbban ugyan azt a gyári alkatrészt, ha máshol veszem. Közvetlenül az importőrtől szoktam vásárolni, aki amúgy kisker-nagyker is egyben. A márkaszerviz is innen veszi, csak jó nagy adag haszonkulcsot rak rá. Sőt, márkaszerviz és márkaszerviz között is óriási árkülönbségek vannak. Egyébként zsu.hu-n kovácsautón is vannak gyári alkatrészek. Nekik szintén ugyan ez a beszállítójuk. Jóval olcsóbbak, mint a márkaszervizes alkatrészárak.

De nyilván márkák között is lehet eltérés, lehet hogy van ahol kifejezettem olcsó a márkaszerviz, de ilyen márkához még nem volt szerencsém.

2019. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!