Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül nekitolattam egy...

Véletlenül nekitolattam egy autónak. Szeretném rendezni a kárt, mennyi pénz a reális?

Figyelt kérdés
A történet a következő. A parkolóban sötét volt, a hátsó ablakom bepárásodott, és 112 örs munka után figyelmetlen voltam már a házunk előtt. Rosszul választottam parkolóhelyet (szűk volt), ki akartam tolatni, és egy mögöttem álló (szerintem szabalytalanul, mivel nincs felfestve, bár ennek ellenére mindig állnak ott) autó oldalának nekimentem. Nem nagy erővel, max lenyúzhattam a festéket, esetleg kis horpadás. Szerettem volna megadni a számomat, de siettem fel a lakásba, és mire visszamentem, eltűnt. Bízom benne, hogy fogom még látni az autót, és hagyok neki üzenetet (Én kaptam egy szívhez szólót, ergo vki látta). Mennyi az a reális összeg amit ilyen esetben ajánlanom kellene? Mindenképp szeretném elkerülni, hogy rendőrségi ügy legyen belőle, mert a férjem nevén van a biztosítás. Nagyon bűntudatom van a dolog miatt.

2019. nov. 4. 22:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
12 óra munkát akartam írni.
2019. nov. 4. 22:09
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Mivel nem ismert a sérülés mértéke, így lehetetlen válaszolni.


A legtisztább az, ha írtok egy baleseti bejelentőt és a köteleződ fizeti a javítást.

2019. nov. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem nincs kötelező biztosításom, csak a férjemnek, az autó közös. Ilyenkor mi történik?
2019. nov. 4. 22:30
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Írd ki valami közösségi oldalra!

Csak a mai nap folyamán pont több ilyen "cserbenhagyásos" cuccot olvastam ahol a károkozót keresik.

A kérdés, hogy hány elem sérült.

Ha csak 1 akkor HA horpadt, akkor a "kikalapálás", plusz a pici különbségek eltüntetése.

Szórógitt-alapozás (ki hogyan csinálja).

Szín kikevertetése (ha csak nem valami egyszerű fekete vagy fehér színe volt az autónak).

Azzal lefújása, (ködölés és társai).

Lakk réteg, (fényezés).

Polírozás.

Nagy vonalakban ennyi.

Ez kb. 50-ből kijön (lehet több, én magamnak csinálom anyagáron).


A biztosítással szerintem rosszabbul járnál.

2019. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nincs kötelező biztosításom, csak a férjemnek"


Igen, mert egy autóra csak egy biztosítás lehet.

Tök mindegy, hogy ki okozta a kárt, ha a betétlapot választod, akkor az AUTÓ biztosítása (a férjed nevén lévő), fogja állni az anyagiakat.

De akkor utána többet kell fizetni a biztosításért, tehát érdemes mérlegelni, hogy kp-ban fizettek-e inkább.

2019. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért szeretnèm elkerülni a biztosítót. Olyat szoktak, hogy vigye szervizbe, és utólag a számla alapján rendezem?
2019. nov. 4. 22:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szokták így kárpótoltatni magukat haver szervizében, igen.
2019. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 64000 Ft volt, amikor nekimentem a parkolóházban egy oszlopnak. 2 elemet kellett festeni és be is volt horpadva. Egy elem festése kb. 30000 Ft.
2019. nov. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
A kötelező nem fedezi a parkolási sérüléseket, csak a casco.
2019. nov. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Ne mondjátok már nekem hogy ti belemennétek abba hogy jó, nem jelentsük be, megcsináltatom aztán majd rendezzük kp-ban....


Mi van akkor ha a csaj azt mondja hogy ő ennyit nem hajlandó fizetni...? Akkor a károsult leszophatja magát mert ez után már hiába jelenti be, nem fognak vele foglalkozni!


Én biztos hogy nem mennék bele ilyenbe! Szépen be kell jelenteni, a biztosító fizeti a károm egy részét, a csajnak meg szépen megemelik a kötelezőjét!

2019. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!