Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül nekitolattam egy...

Véletlenül nekitolattam egy autónak. Szeretném rendezni a kárt, mennyi pénz a reális?

Figyelt kérdés
A történet a következő. A parkolóban sötét volt, a hátsó ablakom bepárásodott, és 112 örs munka után figyelmetlen voltam már a házunk előtt. Rosszul választottam parkolóhelyet (szűk volt), ki akartam tolatni, és egy mögöttem álló (szerintem szabalytalanul, mivel nincs felfestve, bár ennek ellenére mindig állnak ott) autó oldalának nekimentem. Nem nagy erővel, max lenyúzhattam a festéket, esetleg kis horpadás. Szerettem volna megadni a számomat, de siettem fel a lakásba, és mire visszamentem, eltűnt. Bízom benne, hogy fogom még látni az autót, és hagyok neki üzenetet (Én kaptam egy szívhez szólót, ergo vki látta). Mennyi az a reális összeg amit ilyen esetben ajánlanom kellene? Mindenképp szeretném elkerülni, hogy rendőrségi ügy legyen belőle, mert a férjem nevén van a biztosítás. Nagyon bűntudatom van a dolog miatt.

2019. nov. 4. 22:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekemjöttek nemrég hátulról. Nem nagyon, kívülről alig látszott, csak akkor volt észrevehető a dolog, ha kinyitottam a csomagtartóajtót. Aki nekemjött, KP-ban akarta intézni. Én 100€-t kértem tőle, amit ő sokallott, így a biztosítóján keresztül intéztük a kárt. A szervizben csomagtartóajtót cseréltek, és a hátsó lökhárítót cserélték. A biztosítónak ezért 2700€-t számláztak. Egyébként egy 10 éves Hondáról van szó.


Arra akarok kilyukadni, hogy szerintem is érdemes biztosítón keresztül intézni az ilyen helyzeteket. Vagy ha a helyszínen meg tudtok egyezni, fizetsz KP-ban, aztán viszlát. Úgy viszont butaság lenne, hogy megjavíttatod vele, majd hozza a számlát és kifizeted, mert meg fogsz lepődni.

2019. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, leszűrtem a tanulságot. Egyenlőre nem találtam még meg az autót (az biztos hogy a környéken lakik, fogom mèg keresni). Amúgy meg a tanulság ezen felül, hogy nem kellene a tilosban parkolni állandóan csak azért mert akkor 5 méterrel közelebb van a bejárat (mindkét irányból behajtani tilos tábla van, mégis 3-4 autó parkol egymás mögött).
2019. nov. 5. 19:20
 13/13 anonim ***** válasza:

Kèrdezö!

Nem kellene tilosban parkolni,de ha párás az ablak az le lehet szárítani vagy letörölni 8-12-16 óra munka után is,ha egy gyerek szaladt volna át mögötted miközben tolatsz és a falhoznyomod akkor is azt kérdeznéd midolga volt ott?Ebben te is felelős vagy nem csak a másik.A kàrokozàs utàn pedig nincs olyan,hogy sietsz fel a lakàsba hagy ott egy cetlin a szàmod ès helo,te mit èreznèl?Ha van egy kis esze akkor meglàtta a sèrülèst a te autódon is ès egyböl megvolt a “tettes” ès körbefènykèpezte.

2020. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!