Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme az autón alváz és...

Van értelme az autón alváz és üreg védelmet csináltatni? Te csináltatnál?

Figyelt kérdés
2019. nov. 5. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha meg akarod tartani, akkor érdemes.

Nagyságrendekkel olcsóbb mint egy későbbi lakatolás + fényezés.

2019. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Van

Már csináltattam

2019. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van

Idén csináltattam

2019. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Én pl garázsban tatom az autómat, tutyis időben, pláne télen ha sóznak, ha nem feltétlenül muszáj, ki se hozom. Évente mikor a téli kerekeket szerelem át, a kritikus részekre fújok színtelen alvázvédő waxot. Mikor kb 12 éves volt az autó, az alvázon lévő műanyag dugók közül néhánynál észrevettem, hogy elkezdtek szétporladni. Nem szórakoztam, az összeset kicseréltem gyári új dugókra. Nem érdekelt, hogy kb arany áron egy marék műanyagot 20.000Ft-ért mértek. Az első dobbetétek hátsó része mögött 3-4 évente kitakarítom a sarat. A levelek összerohadva iszonyatos mennyiségű termőföldként össze tudnak ott gyúlni ha az ember nem foglalkozik vele időnként. Az előző autómon 14 évesen se volt rozsda, gyakorlatilag makulátlan volt a gyári PVC bevonat az alvázon. Tavaly új autót vettem. Volt aki megpróbált rábeszélni, hogy rögtön új korában vigyem alvázvédelemre. De úgy voltam vele, hogy a fenti hasonló odafigyeléssel ez is vígan ki fog bírni ennyit.

Ha valami ridegtartású autóm lenne, amivel télen-nyáron minden nap muszáj menni, akkor esetleg elgondolkoznék a megcsináltatásán.

2019. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!