Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány hosszabbításhoz...

Jogosítvány hosszabbításhoz orvosi alkalmasságihoz kell labor vizsgálat is?

Figyelt kérdés
Neten két találatot néztem, ott csak azt írta: látásvizsgálat, szítévesztés vizsg. és vérnyomásmérés.

2019. nov. 6. 16:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

"azt tudni kell, hogy egy éven belül nem volt laborvizsgálatom, ha lett volna nem küldtek volna.


Viszont ezt leírva nem találtam így"



Ez nem a jogsihoz kell, minden lelkiismeretes háziorvos elküld évente vérvételre. Én ritkán vagyok beteg, ezért orvoshoz is ritkán megyek, de az az alap, hogy elküld mindig vérvételre. Ezt sehol sem fogod megtalálni leírva, mert ez nem szabály. De az a fura, hogy valaki ez ellen tiltakozij, én ha nem járok egy évben hazirvosnál, akkor elmegyek a synlabba es 10ezerert csinaltatok egy teljes vérképet, vitaminszintet stb

2019. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

oké, küldjön el laborba, ha már ott vagyok, nincs ezzel bajom, sőt terveztem, hogy kérek egy beutalót, ha már ott járok.

Viszont megtehette volna, hogy odaadja akkor az orvosi alkalmasságit, így csúszik majdnem 1 hetet ha nem jön közbe semmi. Nem kérdezték, sürgős-e.

2019. nov. 6. 20:22
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Orvostól függ.

Én múlt hónapban voltam, 36 éves vagyok, nincs semmilyen betegségem.

Ennek ellenére, helyben mértek vérnyomást és volt látásvizsgálat + egészségi állapotomra vonatkozó kikérdezés.

Utána elküldtem laborra: vér és vizeletvizsgálat.

Utána elküldtek EKG-ra.

Utána fél órán keresztül vallattak. Kb 50-szer tették fel ugyan azt a kérdést csak mindig kicsit másképp megfogalmazva, hogy nappal el szoktam-e aludni.

Ezután kifizettem a pénzt és mehettem a kormányablakba intézni a hosszabbítást.

Hála istennek 9 év 3 hónapra (újabban a születésnaphoz igazítás miatt nem 10 év) letudva.

2019. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az orvosi vizsgálat díja egységes: 7.200 Ft.
2019. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, megtehette volna
2019. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!