Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány letételéhez hogy...

Jogosítvány letételéhez hogy zajlik az orvosi alkalmassági vizsgálat?

Figyelt kérdés
Mit csinál az orvos? Hol kell fizetni? Elküld még különféle vizsgálatokra?

2019. jún. 6. 19:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ott helyben kell. Szemvizsgálat, feltesz pár kérdést, nem vészes
2019. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2019. jún. 6. 19:38
 3/11 anonim válasza:
70%
Orvos függő szerintem amúgy, tőlem labort is kért (ez 2 éve volt, lehet, hogy megszűnt azóta).
2019. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvosnál kezdődik.

Egyszerű, ha nincs olyan betegséged, ami a járművezető képességet befolyásolhatja... arról viszont a háziorvos valoszinüleg tud, és olyan esetben szakorvosi vélemény is kell.

Ezek speciális esetek, az általános az, amikor a látás vizsgálatból áll az alkalmassági, az viszont alap.

2019. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Nektek nem volt olyan, hogy kellett egyet cigánykerekezni az egyensúly-stabilitás vagy mi miatt?
2019. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak baboskönyv és vérnyomásmérés volt. Aztán leraktam a pénzt és már nyomta is a pecsétet.
2019. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Anita: a laborhoz lehet csak egy jó alkalom volt az alkalmassági.

Évente egy labor vizsgálat mindenkinek jó lenne, de ez nálunk nem megszokott, sokan csak akkor hajlandóak laborba menni, ha muszáj.

Néhány orvos ezt úgy oldja meg, hogy pl. az alkalmassági vizsgálathoz kér labor leletet, a másik meg nem foglalkozik vele.

A követendő példa az lenne, ha mindkét félnél szokássá válna az évente legalább egy labor vizsgálat.

Egyébként nekem is adta a doki a labir papírt, mert régen voltam laborban - igazából nem az alkalmasságihoz kell, de ad egy általános képet a háziorvosnak, és a páciensnek is.

2019. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5#

Lehetséges, ha repülögépre, helikopterre érvényes jogosítványról van szó, sőt, akkor sokkal komolyabb bemutatókat kérnek az alkalmasságihoz...

2019. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, na persze, még barokamrába is ültetnek, ugyan már, ez nem reporvosi. Nekem a 2-es csop. orvosinál néztek egy vérnyomást, meghallgattak, panaszom nincs, kifizettem a vizsgálatot, aztán viszlát. Igaz, hogy 34 vagyok. Lehet, idősebbeknél több mindent néznek, de ebben sem vagyok biztos.
2019. jún. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Legelső alkalommal mikor csináltam a jogosítványt, engem elküldtek vérvételre is. Ezen kívül látásvizsgálat, színtévesztés vizsgálat, vérnyomásmérés, meghallgatták a tüdőmet, megkérdezték van-e valami panaszom és kb ennyi volt.

Második alkalommal mikor hosszabbítani kellett kb ugyan ez volt, de nem küldtek vérvételre. Idén ősszel kell megint hosszabbítanom. Kíváncsi vagyok mi lesz.

2019. jún. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!