Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak is feltűnt, hogy egyre...

LT1983 kérdése:

Másnak is feltűnt, hogy egyre kevesebb autónak van indexe?

Figyelt kérdés
Főleg a német prémiumoknál figyeltem ezt meg, de látszólag egyre bővül a lista. Megváltoztak volna a nemzetközi szabványok/gyártói előírások, amiről én nem tudok?:-O

2019. nov. 6. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Van indexük, és egy ideje szerencsére vissza-visszatér a régi sárga indexfény, vagy a másik jó megoldás, ha a lámpa indexként is funkcionál.

Csak hát inkább a nemhasználatával vannak gondok sokaknál.

2019. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Én azt bírom a legjobban, mikor a marha körforgalomból kifelé nem indexel és miatta megtorpan a szembejövő oldal. De amikor ő torpan meg egy hozzá hasonló senki miatt, akkor tud ám mutogatni meg anyázni.
2019. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
12%

Én is csak akkor használom ha jeleznem kell vele a másiknak merre megyek.


Amúgy nem értelek titeket, nagyon, DE NAGYON! zavaró ellőzéskor ha állandóan nyúlkálni kell az index után.

2019. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
61%
Ja és ha kocsisorba vágok vissza, mindig használom, hogy lássák mit akarok.
2019. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

“Én is csak akkor használom ha jeleznem kell vele a másiknak.”


Pont erre találták ki egyébként...

2019. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem meg egyre többnek van: városban amikor dugó van, akkor kiteszi az indexet aztán te beengeded, vagy pedig rád húzza a kormányt, de a fő, hogy indexelt aztán nyomkodja a szerencsétlen a vészvillogót az előbbiért "hálás" utóbbiért "elnézést" kér. Ezáltal a paraszt örül, hogy ő milyen előzékeny volt, miközben a másik röhög a markában, hogy 10 kocsival odébb van. Ez a pofátlanság működik a magyar utakon.


Én csak akkor használom ha az irányváltoztatás nem egyértelmű, vagy nem tudom megoldani azzal, hogy belenézek a tükörbe, mások hisztije pedig hidegen hagy.

2019. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

"nagyon, DE NAGYON! zavaró ellőzéskor ha állandóan nyúlkálni kell az index után."


Mondjuk ha valakinek zavaró olyan egyswzerű dolog mint az index használata, az inkább ne menjen bele előzésbe. Arról nem is beszélve, hogy mit értesz "állandó nyúlkálás" alatt, hiszen egy előzésnél alapvetően kétszer indexelsz, mikor megkezded, meg amikor visszasorolsz, ez azért nem egy holdraszállás.

2019. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
6%

Hát ha mellettem ülnél, csak előzést látnál..

Nekem a 110 km/h a normális, aki nem megy ennyivel kiellőzöm.


Igen, aki nem szokott gyakran előzni annak mindegy, de aki mindig és gyorsan annak hidd el zavaró! Jobb az útra figyelni és a másikra, mint arra hogy most jelzek vagy nem

2019. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szerintem meg MINDIG kellene használni, a KRESZ előírásai szerint. Nagyon könnyen megszokássá válhat az index “laza” használata, ami potenciális veszélyhelyzeteket eredményezhet az utakon.

Valóban előfordulhat indokolatlan használat, például amikor autópályán belső sávban kiteszi folyamatosban balra az indexét, nem kicsit agresszívan jelezve ezzel, hogy húzzon mindenki előle. Ha jól emlékszem, akkor például a digóknál csináljak ezt nagyon sokan.

De lényeg a lényeg, vigyázzunk egymásra az utakon, azt a f-@-s.z.t pedig, aki ma a lefingott BMW-jével a külső sávba vágott be elém index nélkül, hogy onnan előzze a belsőben haladókat, nekem pedig egy mocskos nagyot kellett satuznom miatta, szóval őt a sorompó.f.a.c.ú nagyigmándi félszemű pék próbàlja fel magára.

2019. nov. 6. 19:52
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda egy frappáns, szarkazmussal átitatott, eddig nem látott kérdés! Ja bocs nem.
2019. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!