Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azért van kevesebb motoros...

Azért van kevesebb motoros mert a mai világban életveszélyes közlekedni motorral?

Figyelt kérdés
Nem motorozom de sokat vezetek és azt látom hogy kb senki sem tartja be a kreszt, mindenki eszetlenkedik az úton. Egyre több a koccanás, ami 2 autó között nem gond, de egy motoros lazán belehalhat.
2019. júl. 14. 08:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt igen, szerintem is sokkal veszélyesebb, mint pl. 25 éve. Nagyon romlik a közlekedési morál.

Másrészt a motorozás régen még egy viszonylag olcsó hobbi volt, mára már nagyon költséges lett.

2019. júl. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sajnos hunyt el jóbarátom motoron. Vagyis robogón.


Lehet hogy van igazság abban, hogy "egyre több a motoros, ezért egyre kevesebb a motoros", de autóban szerintem többen halnak meg. Statisztikát kellene keresni, lehet utána is nehézek majd...


Férjem is motorozik, (Enduro-város kombinálva), de nagyon jól be van öltözve.

Egyedül a nyakát tudná kitörni, de azon kívül úgy be van öltözve, hogy egy medvetámadást is túlélne.


Sajnos sokszor csóváljuk a fejünk, mikor az úton látunk olyan motorost, akin a bukósisakon kívül csak póló-nadrag-felcipő van.

Jelentősen lecsökkenti a saját életben maradásának esélyét.

Ha ez a "felszerelés" gyorsulási, országúti motoroson van, akkor pedig inkább oda se nézünk:D

2019. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Megint egy valótlan állításra építünk fel egy kérdést.

Nincs kevesebb motoros.

Itt van a forgalomba helyezett motorkerékpárok száma 2000-től, folyamatosan növekszik a számuk, még az autókhoz viszonyítva is:

[link]

2019. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A motorozás - mint közlekedési forma - erősen visszaszorult az elmúlt 10 évben. Mára a pizzafutárok nagy része is inkább autóval jár.


Aki még motorozik annak a 90%-a hobbiból teszi, mert a motorozás igen drága lett és nem is praktikus.


Gyerekkoromban lehetett motorozni Áprilistól Szeptemberig. Nyáron ha már 30 fok volt az brutális hőségnek számított. Most 37 fokban - a sokkal vastagabb és több rétegű biztonsági ruhákban - ember legyen a talpán, aki élvezi a motorozást.


Én konkrétan ezért adtam el a motorom. Mert lehetett élvezni kb. 2x2 hetet egy évben és szinte az egész nyár kiesett a gatyarohasztó hőség miatt...

2019. júl. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

# 3


Én is vettem új motort még 2014-ben. Aztán 3.000 km-rel adtam el, mert nem használtam. És ezzel nagyon sokan így vannak. Az, hogy van regisztráció nem jelenti, hogy az úton is több lenne a motoros.

2019. júl. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
jaj hagyjuk már, régen meg sem lehet mozdulni a motorosoktól ma meg 3 naponta látok egyet.
2019. júl. 14. 09:13
 7/16 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű: a Bokros-csomag utáni gazdasági stabilizálódás óta a 2008-2009-es világgazdasági válságot követő éveket leszámítva folyamatosan javult a magyar lakossàg vagyoni helyzete - természetesen a nagy átlagot tekintve, hiszen számos csoport szorult perifériára közben. Előbbi tényből fakadóan nagyon sokan tudták a mindennapi közlekedési eszközüket motorról autóra váltani. Mindeközben nőtt a hobbimotorosok száma, akik max néhány hétvégén mennek ki az utakra, ám újonnan lépnek be a motort üzemeltetők közè. Így aztán nem ellentmondás az, hogy nő az üzemben tartott motorok szàma, miközben csökken az utakon motorozók száma.
2019. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Egyrészt nincs kevesebb motoros, egyre több van. Egyre elérhetőbb, sokan ülnek motorra a dugók miatt, vagy a kapuzárási pánik miatt. Az ilyenek rutintalanok, bizonytalanok, de úgy közlekednek, mint azok akik évek óta, több 10.000 km-t mentek motoron. Aztán csodálkoznak, hogy közutálatnak örvendenek.
2019. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy te kevesebb motorost látsz, egyéni dolog.

Ismerősöm egyetlen egyet sem lát, szegény a vakvezető kutyájára kénytelen hagyatkozni.

2019. júl. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 dirtboy ***** válasza:

Szerintem sincs kevesebb, csak egyre inkább hobbi szerű a motorozás így aztán inkabb hétvégente van használatban és akkor is inkább olyan helyeken ahol élvezetes menni.

Pl itt erre felé hétvégente színig van motorossal a bükk, a mátra vagy a zemplénben is járkálnak.

Én sem használom a motort munkába járásra mert autóval kényelmesebb, olcsóbb mint motorral. Motorral max délután megyek egy kicsit vagy hétvégén ha jó idő van akkor olyankor többet.

2019. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!