Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Neki mentem egy parkoló...

Neki mentem egy parkoló autónak, kiszálltam megnéztem nem lett semmi baja, egy karc sem (az enyémen sem). Épp hogy mozgott az autóm, úgy gurultam neki. Mivel nem lett baja tovább mentem. Ez így baj?

Figyelt kérdés
A teljes szitu a következő volt: szerettem volna egy főútvonalról lekanyarodni,erre egy busz megállt előttem vészvillogóval.Nagy nehezen sávot váltottam (tömeg volt) hogy kikerüljem erre elindult.Visszamentem mögé és lekanyarodtam,de rájöttem hogy az eggyel későbbi lehetőségnél kellett volna.Meg akartam fordulni (Y fordulással),de a mögöttem levő villogott és dudált rám folyamatosan,ekkor kapkodni kezdtem,és neki csúsztam ennek a várakozó autónak.Aztán mikor sikerült a meg fordulás megálltam,megnéztem lett e baja,de nem.Anyukám volt velem ő azt mondta menjünk tovább ha úgysem lett semmi baja,én rendőrt akartam hívni,mert nem volt nálam semmi hogy felírjam az adataim a másik autó tulajának.Tegnap kaptam meg a jogsim,és nagyon betojtam ettől az egésztől. Bocsánat az esetleges helyesírási hibákért,meg ha zavaros de sík ideg vagyok.
2019. jún. 19. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha tényleg nem lett baja, akkor felesleges rendőrt hívogatni, meg cetlizni, mert ha elég naívak vagytok esetleg olyan sérülést is rátok húz, amihez közötök nincs.
2019. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát.... már amit leírtál az baleset-koccanás nélkül is brutálgáz, másfelől nem tudok elképzelni olyat, hogy nekicsúsztál és nem lett semmi baja.
2019. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Tudom hogy gáz, szégyellem magam hogy ilyen nyomi voltam,de tényleg nem lett baja,az első rendszámom ért hozzá,épp hogy megéreztem. Komolyan már bánom hogy autóba ültem nem hiszem el hogy ilyen balf**z vagyok.
2019. jún. 19. 14:21
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell ezekből akkora ügyet csinálni, nem lett kár egyik autóban sem, legközelebb majd odafigyelsz.
2019. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Nagyjából azt csináltad amint az emberek nagyon nagy többsége. Azaz nem szeretik vállalni a felelősséget a tetteikért. Bár itt a gyakorin mindenki az igazság lovagjának érzi magát. Amit én a valóságban egyáltalán nem tapasztalok.

A saját tapasztalatom a hasonló esetekkel kapcsolatban, az utóbbi 3 évben, mert kb ennyi ideje van meg a jelenlegi autóm:

Első vészhárítót elölről megnyomták kétszer, emitt több helyen pókháló szerű repedés lett rajta. A jobb első sárvédőnél a vészhárítót telibe kapták, széttörött, cserélni kellett ezután már. az autó oldalain min 5-10 ajtó nekinyitás, a nagyobbakat szorgosan javíttatom, a legdurvábbnál kb 0,5 cm horpadt a hátsó lámpa alatt.

Bal oldali tükröt letörték, cserélni kellett. A jobb oldalit kicsit megkarcolták, a burkolatot lehetett javítani tűrhetően.


Szóval ne izgulj a többséghez tartozol.

Nincs cascom mert egy 15 éves autóról van szó, ami úgy került hozzám, hogy egy karcolás sem volt rajta. Nem városban lakom, én még nem okoztam sérült rajta eddig, viszont aki igen egyszer szem szólt. Szinte mindig bevásárló központok, vagy városi parkolások alkalmával történtek a dolgok.

2019. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én lefényképeztem volna mind két autót, mert ha valaki látta, felírta a rendszámod, és jelezte a tulajnak, a tulaj megnézi, hogy gurulva melyik az erősebb, a fa vagy az autója, aztán a fa nyer és pár óra múlva hívja a zsarukat, hogy "belém jöttek, elhajtott, én csak a nagy eső után mentem vissza, ekkor jött a kedves szomszéd, hogy felírta a rendszámot" ezt szeretném jelenteni.. ez a kár, jegyzőkönyvezzék le, köszi...


Ha meg ott a fotód, hatóság félrevezetése címen meg kúpolják, így meg esély van rá, hogy téged, a leírt módon.

2019. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha lett volna rajta valami,horpadás vagy akármi,nem hagytam volna ott,nagyon szégyellem hogy ennyire nem tudtam kezelni a helyzetet.Fotót sajnos nem csináltam,Minden esetre ha valaki szól neki és felírt,mire számíthatok? Ha nem történt kár akkor is megbüntetnek?
2019. jún. 19. 14:54
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem látszik semmi nem bizonyítható, hogy te okoztad a "láthatatlan sérüléseket"


Úgy látom sokaknak fáj az igazság!!!

2019. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen! meg fognak büntetni, nem is kicsit! Ezt a jogszabály minősített cselekményként rendeli büntetni a cserbenhagyás miatt. Nekem is volt ilyen. A Praktiker parkolójában belém tolatott egy autó. Ő szépen elhajtott. Viszont volt, aki cetlit tett a szélvédőmre az adatokkal. Rendszám, típus, dátum, óra perc. Jól megbüntették az ürgét miatta. Szóval más a szokásjog és más a jogszabály. Te döntesz, hogy melyiket választod!
2019. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
És még valami:a te lelkiismereted sem nyugodt, hogy rúgózol a témán. Szóval, ha van szemtanú aki adja a nevét ehhez, akkor neked bukta van. manapság hála Istennek, egyre több a jóérzésű ember és odateszi a cetlit a szélvédőre, vagy helyből ő hív rendőrt.
2019. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!