Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor adhat igazolást egy...

Mikor adhat igazolást egy orvos hogy nem. Kell használnom a biztonsági övet?

Figyelt kérdés
Jogszabályra hivatkozik a kresz,de ezt nem találtam meg,mit takar pontosan.Hasi mütét után utasként autóznék,de a vágás pont az övnél van.Ilyenkor melyik orvos adhat igazolást átmenetileg ha egyáltalán adhat?
2019. nov. 7. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha az orvos indokoltnak látja.

Tehát többnyire egy Deák Ferenci indok elég lehet.


Egyébként pedig:

[link]

2019. nov. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:
70%

elég hülyeség lenne ennyi miatt igazolás után szaladgálni.

az övnek ugye van egy hasi része meg egy mellkasnál. kösd be magad úgy hogy a hasi rész hátul megy el és csak a mellkasi részt használod. így nem csak biztonságosabb is de rendőrtől sem kell félni mert nem büntetnek meg érte. bár szerintem amúgy sem izgatja őket,csak menjen a trafi aztán kész.

2019. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom jó-e neked de asszony épp terhes aztán most rakott valami olyan cuccot a kocsiban a biztonsági övre amitől nem a hasán feszül meg.
2019. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2019. nov. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én háziorvos szakorvosjelölt vagyok és nincs az az isten, hogy én vagy bármely normálisabb kollégám ilyet kiadjon. A biztonsági öv használata kötelező, pont. Nincs kivétel. A fent ismertetett módszerek, terelők viszont jók.
2019. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sajna az övterelö hiába viszi le,lent van a vágás meg csipöig ér így az öv a szélénél vágna.a mellkasánál meg a belsö varratot zavarja ahol érzékeny gyomor alatt,ugyanis izmot is varrtak. Normálisan ülve se tudtam utazni a kocsiban,csak szinte félig fekve,így megkockáztattam egy büntetést az öv miatt.
2019. nov. 9. 14:19
 7/8 A kérdező kommentje:
5ös válaszolo:de van kivétel,konkrétan 7 hogy mikor nem kötelezö az öv,ezért volt a kérdés,mert a jogszabályt nem találtam amire az egyik pont hivatkozik.
2019. nov. 9. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező autóba ülni.

Én ilyen igazolást továbbra sem adnék ki. Arról adok igazolást, hogy milyen betegsége van a betegnek, de arról, hogy nem kell öv nem.

2019. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!