Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetemisták. Nektek van...

Egyetemisták. Nektek van autótok? Ha igen, ti hogy tartjátok fent?

Figyelt kérdés

2019. nov. 9. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ösztöndíj / diákmunka / szülők fizetik
2019. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt minden, volt aki pokerezett, volt aki már egyetem alatt rallyzott és egyedi váltókat gyártott kis szériában, de a többségnek szülők finanszírozták az egész egyetemista létet autóval, bulival, nem teljesített kredit utáni díjjal stb.
2019. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van. Régi kis benzines. Többnyire diákmunkából és tippmixből.
2019. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Az túlzás, hogy az enyém. A család egyik kocsiját kaptam meg, 16 éves, apa tartja karban, tankolja, nekem csak vigyázni kell rá. Nagyon hálás vagyok ezért nekik :) De ha nem adnának, akkor járnék tömegközlekedéssel, mert az a havi 14-29 ezer Ft ösztöndíj nem lenne elég rá (főleg, hogy maga a koli 23 ezer havonta).
2019. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szülői segítséggel.
2019. nov. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Már nem vagyok egyetemista két éve, de volt autóm amikor az voltam.


Én diákmunkából, és 2 nyári teljes munkaidős melóból szedtem össze annyit, hogy tudtam venni egy nagyon szép állapotú 2001-es Swiftet, 1.3-as motorral. Semmi extra, de mindig ment és nem rohadt, csak a biztosítás volt nagyon drága (kb. 100k) friss jogsival, 19 évesen, abban kellett egy kis segítség.


Mivel megtanultam webfejleszteni közben, és egy idő után egyetem mellett is freelancerkedtem, egyáltalán nem jelentett gondot a szerviz, tankolás, egyéb költségek. Átlagban első évben havi 60-70 ezret megkerestem, azzal azért még necces volt, de második évtől havi átlag 100-120 ezres keresettel már bőven fenn tudtam tartani az autót is meg magamat is.

2019. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
23 vagyok, 3 éve egyetemista és ugyanennyi ideje tanítok is egyetem mellett. Szóval abból tartom fent. Zenélek, így a fellépésekért is kapunk pénzt zenekarral. Amúgy 5 éve van jogsim, 2 évet fater autójával mentem ha nagyon kellett de azt is tankoltam, diákmunkával.
2019. nov. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Van, 2006-os Toyota Yaris. 22 éves leszek, most negyedéves vagyok az egyetemen. Egy éve van jogsim és majdnem egy éve autóm is. Apukám fizet elég sok dolgot, de azért nem mindent. Nyáron dolgoztam egy hónapot és a 100000 Ft-os fizetésem most el is ment csak az autóm javíttatására másfél hónapon belül. Most egy hete volt egy balesetem, hátulról belémjöttek, egy hónappal korábban meg a parkolóházban nekimentem egy oszlopnak.
2019. nov. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anno szüleimtől örököltem egy jó állpotú kisautót, és persze végig az egyetem alatt támogattak anyagilag + ösztöndíj.
2019. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!