Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsit félek a vezetéstől de...

Kicsit félek a vezetéstől de ettől függetlenül sikerülhet letennem egy B kategóriás jogosítványt?

Figyelt kérdés
Leginkább arra parázok rá, hogy nem tudom majd bevenni a nagyívű kanyarokat forgalomban az oktatás során és ebből baleset lesz, vagy leblokkolok elsőbbség adasnál.

2019. nov. 10. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebből én azt vettem le, hogy még el sem kezdted. Az oktató nem véletlenül ül melletted, belenyúl, amíg nem vagy biztos annyira a dolgodban, hogy egyedül is képes legyél kezelni az autót. Ráadásul ha látja rajtad, hogy nagyon nem megy, addig nem visz ki nagyobb forgalomba. Szerintem nyugodtan kezdd el, és majd meglátod. De amíg meg sem próbálod, addig nem fogod tudni, hogy vezetsz. Lehet, hogy ügyesebb leszel, mint néhány jogsival rendelkező hétvégi sofőr. Én is úgy indultam neki, hogy szeretnék vezetni, életem az autók, de ez lehet nem fog menni. Aztán megcsináltam a B kategóriát (forgalmin először buktam, jogosan, másodjára átmentem) 3 éve, aztán megcsináltam a C-t is 1,5 éve, emellett 2 nyáron is dolgoztam 3,5 tonnás furgonnal, és eddig egy karcolást se okoztam soha, pedig van már néhány tízezer km a lábamban, rengeteget megyek (most lett nyáron autóm, 2 hónap alatt 3000 km-t tettem bele). Szóval, ne add fel, amíg el sem kezdted, meglesz az! 20/F
2019. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kizárt hogy sikerül. Nézz körül, a te állapotod teljesen egyedi, mindenki más aki sikeresen levizsgázott az kommandós kiképzésen átesett Nobel díjas agysebész akik a félelmet és parázást műtéti úton eltávolították az agyukból. Máshogy ez sajnos nem megy...
2019. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Az oktató belenyúl, hogyha baromságot csinálnál. Főútra, autópályára meg nem fog felvinni addig, amíg bizonytalanul irányítod az autót.
2019. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem majdnem mindenki tart töle eleinte, ki jobban, ki kevésbé. De a tanulók nagyon nagy része àtmegy elöbb utóbb. A nagyívű kanyarokkal nem lesz gondod, de még a kisívüekkel se, csak nem kell közbe szàguldozni. Valószínűleg olyanokkal fogsz megszenvedni amire most még nem is gondolsz, de mindent meg lehet tanulni. Ha még akarod csinàlni akkor sikerülni fog. Nem olyan nehéz a vezetés, csak kell hozzá legalább 2-3 ezer kilométer (nem autópàlyàra gondolok) hogy tényleg ràérezz.
2019. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kanyarok többnyire mumusok nálam is, különösen, ha az a kanyar egy körforgalom!!!! :D

3 órán vagyok túl és holnap lesz a következő. Engem az oktatóm már a 2. órán kivitt egy kettős körforgalomba. Nem baj, teher alatt nő a pálma. Tegnap egy nem túl forgalmas városrészben "száguldoztam" 40-el, nagyon jó volt. Néha még picit több a gáz a kelleténél. Megszokod, mint én is. Bennem semmi para nincs, és ez megriaszt kicsit.

2019. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Nulláról indultam. Teljesen... Vannak, voltak, lesznek bakik... De nem érdekel. Ha már elkezdtem, megcsinálom. Ne görcsölj rá, engedd el. Azért ül ott melletted az oktató, hogy beavatkozzon, ha kell.

Mindenki így kezdte, tedd helyre a fejedbe, hogy ez a természetes, hogy nem tudsz ezt azt még. Én túl 3x50 percen, ebben a pillanatban az érzem semmit nem tudok, holott de! De lehet még most beindítani sem tudnám a kocsit.... Amúgy nekem egy enyhe járdaszegély mániám van, mindíg arra húzok :D Jobbra húz a szívem, na! Ennyi... Gondolom elmúlik, és nem a 3 órán kell neki megszűnni.

2019. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!