Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megengednéd a vevő jelöltnek...

Megengednéd a vevő jelöltnek hogy átnézesse a kocsit szervizbe vétel előtt?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 20:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2019. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de csak úgy, hogy én is ott vagyok és nézem mit csinálnak.

Nem szeretném, hogy sunyiba kiszereljék pl. a katalizátort.

2019. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen.
2019. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak úgy, ha előre kifizeti a vizsgálatot. Mert ilyenkor szokott az történni, hogy a márkaszerviz jól eltúlozva felír a 10+ éves autón minden xart az utolsó kavicsfelverődéstől a rozsdás bilincsig aztán ad egy 300e forintos javítási ajánlatot, a vevő meg lehúz a francba fizetés nélkül...
2019. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem illik ilyet mondani, de a francnak sincs kedve fél napokat a szervízbe utazni, várakozni, ott feleslegesen piszkálják az autót, mindezt azért, hogy utána meg se vegye.
2019. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Megengedném,bár most árulok 180 ért egy autót és lealkudta a fas. 150 re ,mondom ok,csak szabaduljak már meg tőle.. Erre beközli a barom h átvizsgáltatná. Fél napot ott rohadtam,rabolta az időmet,mikor megtudta h nem fingtalan autót akar venni 150 ért sértődötten távozott.
2019. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Jó, nyilván átvizsgálásra nem 2 filléres autót viszünk, Aki ilyen 20 éves autókat akar átvizsgáltatni azt már a telefonba elzavarnám, de személyesen biztosan.
2019. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen. Vevőként én is elvárnám. Ha eladóként nincs takargatni valóm, akkor miért ne.

Természetesen időpontot egyeztetünk, amikor mindketten ráérünk. Természetesen ő fizeti a vizsgálatot. Akkor nekem mi veszíteni valóm lenne? Legalább tudom, hogy ha ő is rászánja az idejét, pénzét, akkor komolyan érdekli az autó, nem csak tesztvezetni akar. Akár a próbautat is egy úttal el lehet tudni. Pl visszafelé a szerviztől ő vezet hozzám haza és ha minden oké már tölthetjük is a szerződést.

2019. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Utolsóval értek egyet.

Vevőként szóba sem állnék olyan eladóval, aki nem engedi, hogy átvizsgáltassam.

És nemcsak drága autónál, ui. pont egy öreg autónál nagy kérdés, hogy meddig húzhatja még, tehát érdemes-e megvennem.

Az természetes, hogy a vevő fizeti a vizsgálatot.

Ahogyan utolsó írta: ha rászán 5-10-20e Ft-ot, akkor már komolyan érdekli az autó, úgyhogy komolytalan érv, hogy "aztán meg se veszi az autót". Hát akkor biztos nem, ha kiderül, hogy súlyos, elhallgatott hibái vannak (pl. karambolos, alváza nagyon rohad stb.).

2019. nov. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak tudjunk különbséget tenni egy 150e és egy 1,5 millió forintos autó között.
2019. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!