Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C 1.2 füstöl és...

Opel Corsa C 1.2 füstöl és nincs erő. Ötletek?

Figyelt kérdés

Szia. Az alábbi dologgal állnék szemben.


Nyár felé vettem egy corsat. Számítottam rá hogy motor hibás. Három hónapig hajtottam mire meg adta magát a szerkezet.


Eleinte azt hittem izomból eszi az olajat. Ereje se nagyon volt a kocsinak. Időnként a műszerfalon is világított a check engine.

A nívón egyszer volt olaj egyszer nem.


Konkrét eset. Ki gyulladt a check engine, olaj 0. Raktam bele 5 liter olajat. Kb 20-30 méter után irtózatosan el kezdett füstölni hó fehéren de valami kegyetlenül és az a maradék nyomaték is el tűnt a kocsiból. A füst hogy szemléltetni tudjam meg percek múlva is tomenyen ott szállt a kocsi mellett szélcsendben mint egy felhő.


Leállít, félre jár. Meg néztem az olaj szintet és mint a víz csöpögött le az olaj vagy mi. Először azt hittem víz van az égés térben. De a vizet nem eszi a motor.


1 hónapja áll a kocsi és mielőbb szükségem lenne rá. 1 hete pöccre indult csak hát füstölt.


Szerelőnek mutattam ő azt mondta, hogy egy deka víz nincs az égés térben. Hengerfejes lenne?


Szerintetek mi lehet a baj?


Köszi előre is. Normális válaszokat mielőbb várom.


Ill. mivel számolhatok így látatlanban?



2019. nov. 11. 20:26
 1/7 anonim válasza:
71%
Ezek a babakocsik már csak ilyenek...
2019. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most nézem. Nem direkt volt.
2019. nov. 11. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Nezd meg hogy nem e fogy a viz a kocsibol.

Es hozd uzemmeleg allapotra az autot az az autozz fele kb fel orat.

Ha viz van az egesterben akkor ez utan mar nem tud lecsapodni a vizpara igy nem lesz feher fust ha ez a gond.

Egyebkent ha olajat enne akkor a fust kekes feketes lenne

2019. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerelőnek olyan nehéz lett volna egy kompressziómérést végeznie?
2019. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy repedt a blokk
2019. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszer volt, hol nem volt...

Szép mesét rittyentettél ide. Abba a motorba 3,5 liter olaj kell. Mi alapján döntöttél bele 5 litert?

Csodálkozol, hogy füstöl? Vagy csak trollkodni jöttél?

2019. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De akkor nem feher lenne a fust
2019. nov. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!