Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erről az autóról mit érdemes...

Erről az autóról mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Használt autót szeretnék és eléggé megtetszett a dieseles SAAB 9-3. Mit érdemes róla tudni? Mennyire megbízható, mik a gyenge pontjai stb. Bármi amit tudtok az jöhet. 2006-2008 körüli modelleket nézegettem első sorban.

Előre is köszönöm a segítséget.



2019. nov. 12. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az az 1.9-es diesel mindkét teljesítményben Fiat-eredetű, nem kiemelkedően rosszak, a szokásos turbódízel-gondok vannak velük, semmi több (turbó, kettőstömegű - bár az benzinesnél is van már régóta a mendemondákkal ellentétben -, stb). Duplaturbós is van ugyebár, az erősebbik az.


Nekem 2004-es 9-5-ösöm volt, de SAAB tulajként sok más SAAB tulaját is megismertem, köztük 9-3 tulajokat is, vezettem is párat. Összességében egészen jó kidolgozású, megbízható kocsi, de az alkatrészárak nem Opel-szinten vannak (még ha amúgy sok köze is van hozzá), elég húzósak tudnak lenni, amikor valamit javítani kell.


Illetve mivel a márka megszűnt, nyilván kicsit nehezebb dolga van az embernek a javíttatásnál, alkatrész beszerzésnél - még nem vészes, de pár év múlva már lesznek hiánycikkek. Elektromos problémákról hallottam, de semmi megoldhatatlan.


Én nem tántorítanálak el tőle, csak annyit mondok: van autó, ami ennyit tud és jobban jársz vele anyagilag. :)

2019. nov. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)

Esetleg mást tudnál ajánlatni helyette? Igazából ugyan ilyen évjáratú diesel kombi/sedan kocsit keresek ami megbízható csak amik tetszenek azokkal mind van valami baj és ezért nehezen találok olyat amit érdemes lenne megvenni

2019. nov. 13. 21:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez sajnos ilyen, a legkívánatosabb kocsik legtöbbször nem a legracionálisabb döntések... Nekem is pénzevőim vannak/voltak, legalábbis ha egy Swifthez viszonyítjuk őket.


Ha racionális kell, az Opel Vectra C minden változatban nagyon jó autó, sokat is tud, csak persze nem az a típus amire visszanézel a parkolóban.


Passatot ebből az időszakból jobb kerülni, főleg dízellel. A Mondeo nekem teljesen ismeretlen, arról nem tudok nyilatkozni.


Prémiumok közül a BMW-t sem érdemes pont ezekben az évjáratokban dízellel venni, főleg a 20-25d, az a kigyulladós motor. Az Audik is megkapták azt a PD TDI motort, ami miatt a VW-t sem ajánlom. Egy C-osztályos Merci jó lehet, azokkal nincs nagyon jellemző gond, csak nyilván Mercedes, így a fenntartása annak sem lesz olcsó, illetve érdemes figyelni - sok taxi volt belőle, amiket épp most váltottak le.


Esetleg jó lehet a Volkswagen Jetta az 1,9 literes dízellel (nem a 2 literessel), de az ugyebár kisebb kategória.


És van a Toyota Avensis. Abból a 2.2-es dízelt nem érdemes venni, hengerfej problémái vannak, de a 2 literes teljesen jó. Ezt ajánlom, vagy a Vectra C-t leginkább, ezekkel nehezebb melléfogni.

2019. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Húha hát köszönöm a segítséget :D

Avensissel szemeztem én is csak nem nagyon tudtam kibogozni hogy most abból melyik jó melyik nem stb. Opelekről tudom hogy elvileg nem rosszak de az opeleknél unalmasabb kinézetű kocsit nem ismerek szóval az nekem ki van zárva.

2019. nov. 14. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Avensisből mind jó a 2.2-es dízelen kívül. :)
2019. nov. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!