Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsiban télen gázlámpával...

Kocsiban télen gázlámpával mennyi ideig fűthetek biztonságosan?

Figyelt kérdés

A munkámból adódóan sokat ülök az autóban és amikor éppen nincs munka akkor nem akarom feleslegesen járatni a motort és fogyasztani az tüzelőanyagot csak azért, hogy felfűtsem az autót ami aztán hamar vissza is hűl idővel ha nem megyek vele.


Betettem egy gázlámpát a kocsiban erre a célra, mert a kemping gázpalack filléres dolog és sokáig kitart nekem meg elég ha csak a körülöttem lévő levegőt melegíti.

Bután gázról lenne szó, az autó pedig Ford Mondeo MK3 akit esetleg érdekelne a beltér mérete miatt.


Viszont ahogy elnézem, ezekkel a gázlámpákkal csak kb 15-30ppm szintet érnék el, és a koncentráció szintje még ha sokat használom (30-60perc) sem haladná meg a 150-200ppm szintet ami talán ahhoz lenne elég, hogy egy enyhe fejfájást okozzon, de egyébként is lenne szén-monoxid szintmérő a kocsiban. Sőt el sem érné a 150-200ppm szintet de javítsatok ki ha tévedek.

A halálos adag vagy amennyi az eszméletvesztéshez elegendő az ennél SOKKAL több.


Szóval szerintetek mennyi ideig lenne biztonságos zárt térben az autóban gázlámpával fűteni illetve utána mennyire lenne szükséges kiszellőztetni? (menet közben már egyébként is cserélődne a levegő fűtés közben)



2019. nov. 12. 21:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
De a kocsi mióta zárt tér? El vagy tévedve teljesen.
2019. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A kispalack 3 óráig bírja, és nézd meg az árát.

Egy üzemmeleg motor kb fél litert fogyaszt óránként, és sokkal melegebbet csinál, mint egy ilyen gézos játékszer.

A többit számold ki.

2019. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!