Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó, turbó hűtés kell...

Dízel autó, turbó hűtés kell ha nem pályán használom?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Vásároltam egy 2006 d4d avensist. Ismerősök azzal jönnek hogy figyeljek rá, amikor hazaérek járassam hogy a turbó lehüljön. Kicsit olvasgattam a témában, amit leírtak az reálisnak is tünik józan paraszti ésszel. Ha pályán 13-150el megy az ember, nem tesz jót a turbónak ha azonnal meggálítom a motort. De én autó útón járok munkahelyre, 110km/h ill.a városban 2-3km 50-60 között. Munkahelyen is mire taláok parkolot legalább 1-2 percig vagy állok vay 1ben 10-el közlekedek, otthon mire nyitom a kaput-garázst ismét csa áll min. 1 percet az autó.Ilyen használat mellett mennyire fontos a turbó hűtése? Üdv



2019. nov. 16. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

[link]

Te se most tanultad. Az új turbók bizony 270000et peregnek. Én is azt tanultam 25 éve, hogy max 60000 mert utána hangrobbanás következik, de a hangrobbanás a multé. A repülők sem durrognak már.

2019. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Es mennyi ideig forog ilyen tempóval ? :)
2019. nov. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!