Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan bukósisak amibe...

Feketeruhasember kérdése:

Létezik olyan bukósisak amibe lehet tenni aktív szenes levegőszűrőt?

Figyelt kérdés

Nem szeretem szagolgatni a kipufogógázt de a munkám miatt belvárosban kell használnom folyamatosan.

Eddig ilyen munkavédelmi boltban vásárolható aktív szenes maszkot húztam fel viszont olyan sisakban használva aminek van állrésze ott nem fér el normálisan, nem tudom a sisakot lecsukni a pofámra. Létezik olyan sisak aminek beépített cserélhető szűrője van?


2019. nov. 17. 20:26
 1/9 b1812567 ***** válasza:

Szerintem nem létezik ilyen. Gondolj bele, még ha a szellőzőnyílás(ok)hoz tesznek is szűrőbetétet, jelentős mennyiségű levegő jut a sisakba alulról. Szóval nagy része akkor is szűretlen lenne.


De tényleg akkora problémát jelent? Nyilván robogóval vagy motorral közlekedsz ha bukósisakot húzol, akkor meg nem kell a dugóban araszolnod.


Nem elég egy egyszerű motoros "aláöltöző" maszk, vagy kendő?


Ha mindenképp valami megoldást akarsz, akkor talán nyitott sisakot használhatsz, azzal fel tudod venni a szűrős maszkot is.

Esetleg túraendurós sisakot, azoknak előrenyúló állrésze van.

2019. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én csak a saját tapasztalatomból indulok ki, ha rajtam van akkor nem érzem annyira a büdös szagokat főleg a teherautó stb szagát. Nyilván egészségesebb is valamivel.

Aktív szenes arcmaszk nagyon jó ha meg rajtam van és nyitott sisakban vagyok akkor meg a "nyakam teteje" és az állam fázik.

2019. nov. 17. 20:50
 3/9 A kérdező kommentje:
De ez a túraendúrós sisak jól hangzik.
2019. nov. 17. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél gázállarcot, abban van szűrő.
2019. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az nem jó mert nem tudom rávenni a bukósisakot. (feltételezem vicces akartál lenni)
2019. nov. 17. 23:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vicces.

Mégis hogy akarnád bele tenni a szűrőt ha nem légmentesen és csak azon keresztűl akarnád szívni.

Sehogy , mert mellette mindíg bemenne a szűretlen levegő a szűrőt megkerülve.

2019. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Akkor hermetikusan rá kéne cuppantani a sisakot a fejedre. Szerinted lenne-e baj ebből? Szerintem igen.
2019. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Mégis hogy akarnád bele tenni a szűrőt ha nem légmentesen és csak azon keresztűl akarnád szívni.


Sehogy , mert mellette mindíg bemenne a szűretlen levegő a szűrőt megkerülve."


Mégis miből gondolod hogy csak légmentesen záródó szűrőmaszkok léteznek? Különböző fokozatok vannak.

Én eddig egy FFP2 97-300 jelölésűt használtam, ami így néz ki:


[link]


Nem szorul rá a fejemre mint egy gázvédelmi maszk, de nem is kell neki.

Ezzel már nem volt olyan büdös a levegő, elég jól tud szűrni mert egy kis membrán van az elejében ami belélegzéskor kinyílik így befelé engedi a levegőt és nem az arcod mellől szívja. Így a levegő legnagyobb részét megszűri. És itt nem is feltétlen a szagokról van szó de a por ellen is jól véd nem fog telemenni és megragadni az orrodban.


De abban igazad van hogy valószínűleg nem tudsz segíteni. Sőt azt sem állítom hogy van olyan sisak amiben ez elfér. Én egy hasonló hatásfokkal működő cuccra gondoltam ami alapból benne van egy sisakban, hogy van e ilyen. mert azt egyszerűbb lenne megvenni.

2019. nov. 19. 18:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Jellemző..
2019. nov. 22. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!