Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lízing, vagy hitel? Mi a...

Lízing, vagy hitel? Mi a jobb, és miért?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem az ismerőseimtől, hogy mi a jobb, lízing, vagy a hitel, és többnyire azt ajánlották, hogy vegyek fel hitelt - kölcsönyt 11 ezer €, mivel új autót szeretnék magamnak venni KIA RIO SILVER, 10 500€-ért van. Szüleim azt ajánlották, hogy vegyek lízingre autót, 2600€ le kell fizetni, és aztán havonta a biztosítással együtt 142€, 3 évre + biztosítás 1 évre 500€ és 100€ a bejelentés. DE: 3 év után, ha meg leszek elégedve az autóval, lefizetem a 4 500 €, és ha nem, ott hagyom nekik ezt a kocsit, és veszek új kocsit megint lízingre. Okés, már a szerződésem alá van írva, most nem maradt csak 150€.


Voltam bankban, mert kérték a szalónból a számlakivonatot az utolsó 3 hónapra ahol dolgozom, hogy mennyit keresek stb, és ott annyit beszéltek nekem a bankban, hogy ne menyjek lízingre venni autót, nem marad semmi pénzem, szépen össze van spórolva pénzem 21 évesen, hogy vegyek fel kölcsönyt 11 ezer €. Apukám is ott volt, mivel én egyedül nem tudok semmit elintézni. Anyukámat felhívtuk, egyértelmű volt a válasz, NE VEGYEK FEL KÖlCSÖNYT! A kamat 7 % lett volna, és havonta 250-300€ ként fizetnék havonta. Én elejétől fogva lízing ellen voltam. Miért? Elveszíthetem a munkámat, nem fogom tudni miből fizetni. Okés nincs családom, nem kell semmibe költenem a háztartásba, de akkor is kell magamnál lenni pénznek. 700€ a havi fizetés, ebből csak 500€ fog maradni. Én inkább felvettem volna kölcsönyt, de ha már így alakult, legyen így.



Fogom tudni fizetni a lízinget? Mert most szó szerint 150€ maradt. Már azt mondták otthon a szüleim, nem hogy nem fogom tudni fizetni a lízinget, de ugye ők mondták, hogy vegyek lízingre autót, én inkább felvettem volna kölcsönyt. Mi a véleményetek? Köszi előre is a válaszokat.


2019. nov. 20. 11:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

16:05: Most vegyek öreg kocsit amibe fog kellenem költeni plusz pénzt? Az új autó az új autó. Tudom, hogy nem 145€ fogok költeni az autóra hanem többet 200-250€-ot.


Igen kell a munkába járáshoz, plusz még járni ide-oda 100-200 km-t amit a felíciám sajnos nem bírna olyan hosszú utakat. Szóval nem csak munkába kell autó, hanem kirándulásokra is. De ha a szüleim a lízingre ajánlották, bank ellen voltak, akkor mégis mit tehettem volna. Én még úgy sem értek az egészhez mint a szüleim, szóval muszáj volt őket meghallgatni. Most már azt mondják, hogy csak tudjam fizetni a lízinget. Inkább vettem volna fel kölcsönt.

2019. nov. 20. 18:44
 12/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk ugy hogy ennyi önálló gondolatom sincs hogy ennek utana nezek... En nem vettem volna fel hitelt...
2019. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Teljesen érthető hogy a használtra is költened kell, ha izzócsere miatt is szerelőhöz jársz, akkor az sem olyan nagy biznisz. Az is érthető hogy mindenképpen kell egy autó amivel tudsz járni, de a hiteles/lízinges autó sosem jó. Azt értsd meg, hogy kevés a fizetésed, kevés a pénzed, vettél egy új autót ami az első években rohamosan veszít az árából, emellett a pénzed sem volt meg rá, tehát más adja a segged alá az autót és ő is a te pénzedből él meg.


Hosszútávon sokkal jobban kijöttél volna, ha egy kis keresgélés után veszel egy megbízható, jó használt autót amire valószínűleg nem kell sokat költeni, ilyen pl a Honda Jazz, Toyota Corolla.


21 évesen amikor elkellene kezdeni alapozni az életedet, te tövig benyeled a brét és hosszú évekre egy ilyen fizetnivalót a nyakadba veszel... Ehhez pedig a szüleid még asszisztálnak is... Gratulálok.

2019. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!