Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi s8-asról szeretnék...

Michael880117 kérdése:

Audi s8-asról szeretnék kérdezni tőletek! Pontosabban az s8 5.2 v10 es lambo motorú gépezetről. Érdekelne mire kell oda figyelni vásárlásnál? És későbbi használatnál?

Figyelt kérdés

2019. nov. 23. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem erre itt senki nem fog tudni értelmes választ adni,próbálj meg külföldi fórumokon nézelődni inkább!
2019. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon reménykedtem benne,mert annyit olvastam már rolla,de esetleges hibák vagy tapasztalatokról nem ír senki semmit.azért egy próbát megért
2019. nov. 23. 16:35
 3/20 anonim ***** válasza:
Azért mert senkinek nincs róla tapasztalata,aki meg ír az autó megbízhatóságáról,fenttarthatóságáról bármit is az szinte 100% hogy kamuzik!
2019. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt fontosnak tartom kiemelni, hogy az Audi és a Lambo fejlesztette közösen eme remekművet, szóval nem Lambó motor.

Amúgy meg a literteljesítményéhez képest egy igencsak megbízható motor, 200-300 ezer kilómetereket hibátlanul fut ez a motor még az R8-ban is, pedig üvegelik csóró motorokat rendesen, annak ellenére, hogy nem lenne muszáj, de a hang miatt. Komoly olajfogyasztásra kell odafigyelni ennél a motornál, de ettől nem kell megijedni, nagyon nagy teljesítmény + FSI motor ezt eredményezi.

Egy ilyen S8 esetében sokkal fájóbb pont például a brutálnagy méretű fékek, tárcsák, futóműalkatrészek cseréje.

2019. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Amúgy a Lambóban van Audi motor.
2019. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!nagyon biztató volt.

Külföldi oldalakról még olvastam hogy a szívósorban lévő lapátkák belepotyognak a motorba,ezért erre kell oda figyelni,meg a gyertya kábelek épségére.ezzen kivül még esetleg tudtok valami figyelemre méltó hibákat amit érdemes megelőzni?

2019. nov. 23. 21:07
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szokásos váltóprobléma ennél a modellnél fokozottan előjöhet, mert ugye ezekkel sokat rajtoltak, padlózták őket, emiatt már 200 ezer km után is gatya lehet a Tiptronic. Comfort üzemmódban, a váltó D állásában semmit se szabad rángasson, S-ben viszont úgy van programozva, hogy durván váltson. Mivel ez is FSI motor, akár a kokszosodás is előjöhet rajta, mivel elképzelhető, hogy egy nyugis sofőr sosem pörgeti 2000 fölé (ilyen is van, de ritka).

Ja és érdemes bele 100as benzint rakni, bár a 95el is tökéletesen üzemel, de a max teljesítményt csak 100assal tudja.

2019. nov. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Értem!köszönöm!

Nem fogom elfelejteni autó választás során ezeket!üdv

2019. nov. 24. 22:07
 9/20 A kérdező kommentje:
Most jutottam el az autó vásárlásig,igy megnéztem 2 s8at.a végeredmény hogy letettem rolla!inkább v8ast mint v10es kellene nekem! Valaki tud v8at 3.5 millióert ami belepasziroz az ülésbe?
2020. júl. 15. 16:52
 10/20 anonim ***** válasza:
Mi volt a gond? Nagyon leharcoltak voltak az S8-asok, vagy nem tetszik maga az autó? Ha V8 kell, akkor nem kell messzire menni, ebben az A8ban volt igencsak jó 4.2 FSI V8 és 4.2 TDI V8 is.
2020. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!