Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A minap vásároltam egy autót...

A minap vásároltam egy autót és le szeretném cserélni az olajat, milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Egy 1997-es kiadású BMW E36 318i-ről lenne szó. Milyen olajat/szűrőt ajánlanátok?

Plusz egy kérdés: ilyen korú autó vásárlása után miket lenne illendő cserélni?



2019. nov. 25. 21:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%

Kasztnit,motort

Csak remélni tudom hogy nemakarsz messzebbre menni ezzel az idöszámitásunk elötti lommal

2019. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%

"Plusz egy kérdés: ilyen korú autó vásárlása után miket lenne illendő cserélni?"


Az autót.


Bocs ha lelkedbe tapostam, de nekem ez véleményem. Ha ez jobb kedvre derít én őszig egy 28 éves ronccsal jártam. Bontó lett a vége és majd lesz kocsi tavasszal, talán...Foglamam sincs, hogy lesz e pénzem autóra. Ez van ha csóringer az ember és/vagy ha olyan szarrágó mint én kocsi ügyben.


Tudom a te autód egy makulátlan bömbi, hétvégén katolikus pap csak az unokákat látogatta.


Sajnos az én lelkiszemem előtt azonban valami lefingott ótvar járgány lebeg. Nyugodtan gyűlölj! Én vagyok a Sátán :)

2019. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Bármilyen szintetikus vagy részszintetikus motorolajat, a szűrőt motorszám alapján bármelyik autósboltban megmondják.

Hogy mit kell kicserélni? Gondolom vásárlás előtt mechanikailag megnéztétek és ha nem láttatok baját semmit nem kell cserélni. Amit illik: motorolaj váltó olaj fékfolyadék ellenőrzés de inkább csere. Hűtőfolyadék ellenőrzés, többi majd hangok és viselkedés alapján. Az 1997-es kiadás mondjuk kevés, nem mindegy hány (valós) kilométer lehet benne?

2019. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Castrol, Mobil, Shell, Mol, Repsol, Total és Valvoline 10w40. Szűrőkből KN és Mann jók és nem drágák. Fagyállót méresd be kúton. Szélvédőmosót cseréld télire, kitudja milyen van benne. Azért még egy vezérlés csere nem ártana.
2019. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ezek a motorok még nem kényesek az olajra, nem kell 6 féle minősítésnek megfelelnie. Bármelyik jónevü 10w40-es olajat beleteheted.
2019. nov. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
42%

Hiába pontoztad le a 2.-at, igaza van.

Nem kell megsértődni.

Ezt az "autót" nem szabad lett volna megvenni.

Pont azért nem , mert BMW és ezeket sokall jobban leharcolták mint bármilyen más autót.

Legyen az suzuki, opel bármi.

Vidd el egy normális állapot felmérésre és alá néznek, meg te is megnézheted. Elsirod magad biztos ha meglátod hogy miket kell cserélni.

De az olaj az tök mindegy milyen már bele.

2019. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

6. vagyok, ezt még ajánlom a figyelmedbe, nézzd végig és számold össze mennyibe van neki.

https://www.youtube.com/watch?v=Jx-Qg-zfx14&t=20s

De ide írom mer én össze számoltam,

750000-ért vette

1500000-et ráköltött

300000 ft-ot kell most rákölteni.

pontosan 2250000 ft azaz

Kettő milla 250000 ft.

Mindezt úgy hogy ő maga javítja , tehát a munka díjat nem kell kifizetni.

De ha neked jobb úgy akár le is pontozhatsz!

2019. nov. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Szomorú,h látatlanban fikázza mindenki. Anélkül,h bármit is tudna az autó állapotáról, vásárlás céljáról, bármiről.

Tölts le egy manualt a netről, abban megtalálod,h miből milyen és mennyi kell bele. De valóban bármelyik 10/40-es szintetikus jó bele. Olaj és levegőszűrőt kapsz bárhol. Ha sötét a fékolaj cseréld le azt is.

Az ilyen autók általában már 2-3-szor megkerülték megkerülték a földet ezért a vezérlés cseréjét tedd meg.

A többi állapot függő.

Használt autónál

2019. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%

Bármilyen jó olaj jó bele.

Mit kell kicserélni?

A két rendszám közt mindet.

Ez a kocsi sajnos már egy bontó szökevény

2019. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm, nagy segítség volt!

A negatív emberek véleményét is elolvastam, és nem pontoztam le senkit!

Az autó rozsdamentes, és ezt nem csak leírom hanem valóban így van!

A két küszöb+hátsó ívek nyáron lettek cserélve, és nyilván fényezve.

Az egész kipufogórendszer új rajta, a leömlőktől a végdobig (nem az ordibálós kályhacső) hanem normális GYÁRI személyautó hangja van!

Az eladó nagyon korrekt volt aknára állította nekem.

Nem leszólást kértem, úgy hogy azt se tudjátok hogy egyáltalán hogyan néz ki. Nem sértődök meg mint ahogy azt az egyik válaszíró írta!

Viszont ugyanakkor nem a 300-400 ezres lerúgott szétrohadt béjemvé!

Nem csak az volt a lényeg vásárláskor hogy beinduljon és ketyegjen!

2019. nov. 26. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!