Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen vizhuteses 2T, vagy 4T...

Milyen vizhuteses 2T, vagy 4T robogot ajanlanatok ertelmes aron?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Volt mar tobb leghuteses 2T robogom is,es szeretnek jovo tavaszra beszerezni valamit ebben az idoben,nyomott aron.

Azert a fenti ket megoldas erdekelne inkabb,mert 40fokban hegyen felfele sult mar be alattam dugo,hiaba nem lehetseges elvileg tulmelegednie azoknak sem.Illetve hosszabb utakra is mennenk,ott is jobban jonne.

Lehet ilyen celra megfelelo robogot kapni nem horror aron,vagy marad a leallitgatas es az ima? :D



2019. nov. 21. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát-hát.

4T-t ajánlom, a 2T igazából tipikus gyors befutok ide-oda pár perc alatt kiváltó eszköze.

Nem szokás annyira szétterhelni, hiába vízhűtéses, egy jó 40 fokban történő 20 perc araszolás után, egy hegymenet azt is szinte megforralja, főleg ha picit tömődött a hűtőd.



4T inkább.

Olajban futó vezérműlánc és olajhűtött és kent dugó, jobb hatásfok, az öblítés során. (Kevesebb parazitahő, mint 2T alatt).

Ezért szerelik 95 százalékban léghűtéssel, illetve közel fele fordulat, kisebb részterheléssel dolgozik a 2T-nél.


Bár láttunk már vízhűtéses 50-es 4T-t, bár ezek logikusan gondolva inkább india és afrikai darabok, ott 2 ember plusz cucc, poros út és 45 fok nonstop.


Nálunk bármelyik GY6 (139QMB/QMA) örökélet plusz egy nap, ha átnéztük otthon.


A konstrukció 10/10, az összeszerelés minősége általában 10/3.

2019. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1# ha sok hegyi út, és extra emelkedő áll előtted, komplett blokkátépítés 60 ezer forint 70, 72 vagy 79-es narakura cserélni 4T-ben,

minden 139QMB motorburkolat kompatibilis vele az-az belefér,a különbség nem látszik így méretre, és hangra azonos.

2019. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Meggyozonek hangzik,bar picit azert osztonbol felek a kinai dolgoktol.

Mikben lehet itthon kapni egyebkent?A motorkodokat beirva csomo alkatresz illetve 70-80cc-s hengerszettet talalok,de hogy mikbe lehet rakni azt nem.

Gondolom a kymco-k nagy resze peldalul?

2019. nov. 21. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Jah tényleg nagyon jó a 139QMB. Nekem volt két Kymcom, nem volt soha semmi baja. Pedig a kettővel összesen kb. 50.000-et mentem. Ereje nem sok, de elég. Ha meg kell, akkor tuning van hozzá. Nekem is volt fent 79-es naraku, meg 60-as is. Végül a 60-ast jobban szerettem.
2019. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!