Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetsèges nagyobb fèket...

Lehetsèges nagyobb fèket tenni egy autó alá ès ha igen miket kell módosítani?

Figyelt kérdés
A kèrdèsem az lenne, hogy milyen feltètelei vannak annak hogy nagyobb fèkeket tegyek az autó alá?Pèldának egy f astra alá egy porsche panamera fèkeit.Lehetsèges?Miket kell módosítani hozzá?Vizsgán megállja-e a helyèt?Működne-e?Illetve nagyobb kerekek is kellenek hozzá alapból gondolom.Ne kövezzetek meg nem èrtek hozzá csak èrdekel a kèrdès :D

2019. nov. 28. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Főleg biztonsági berendezést tákolni , kókányolni nem lehet.

Nem is lenne értelme, mert ha rendben van a gyári fék ahhoz az autóhoz az tökéletes.

Ha nincs rendben a féked , inkább csináltasd meg szakemberrel.

2019. nov. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi értelme lenne???? ha a menő manózás miatt érdekel akkor a féknyeregnek színt kell adni,meg akkor már szerintem szebb lesz és jobban meg is fog állni,ha jóféle hozzá való új tárcsákat és betéteket kap :D
2019. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
Minden engedely koteles.....amihez kell a terveztetés ,műszaki dokumentacio stb stb.....aztan kezdheted atalakitani,de nem úgy hogy pista bácsi a kertben a diofa alatt neki áll,hanem rendes műhelyben stb stb aztan egy vagon ideg meg penz kifizetése utan hip hop kesz is van........egy f astra alá amugy ha ennyire fékezni akarsz tedd fel rá a gsi fékjét!
2019. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:

Szerinted mi értelme lenne, egy több mint 300Le-s, 2 tonnához közelítő, monstrum fékeket beépíteni, egy 60Le-s egy tonnát el nem érő önsúlyú kisautóba?


Különben a kérdésed első szava egyben a válasz is:

igen, lehetséges.


Viszont van egy-két zavaró momentum:

1. nem találsz olyan műhelyt ahol ezt az átalakítást hivatalosan elvállalják.

2. ha mindent üzletbe/neten vásárolsz hozzá, akkor az astra árát még egyszer ráköltöd(vagy még többet)

3. sosem fog levizsgázni.

2019. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Facebookon olvastam (igaz, megtörtént szitu) srác a alap Swiftjét átépítette gti-re nem csak a motort a fékeket is, ügye azon 4 tárcsa fék van.. alap Swiftekre nem lehetett kérni tárcsát , szóval rá tette, és nem engedték át műszakin. És nem is lehet a forgalmiba beíratni, tuning műhely mérnökeit kell erre is megkérni kvázi, hogy ugyan abból a típusból engedjék már a 4 tárcsát.. képzeld ezt más márkával..
2019. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
73%

Elégedj meg azonos gyártmány és típus izmosabb alfajának a fékeivel, abból is gyárival.

Tehát egy "fapados" Astra megkaphatja a komplett OPC féket tárcsával, féltengellyel együtt.

De mint előző írta, hátul a gyári dobféket a tárcsásra már gázosabb cserélni. Azzal már lehet bukni. Vizsgán meg aszfalton is, mert totál eltérő a fékfőhenger, az ABS, a fékerőelosztó stb. a dob és a tárcsa esetén.


És ne, ne te cseréld!

Autószerelő szakműhelyben, szakember cserélje.


Én anno a 205 pözsezsemen cseréltem a szimpla első tárcsafékeket és féknyerget, féltengelyt a GTI hűtött dupla tárcsáira, féknyergére és féltengelyeire, minimum másfélszeres lett a fékerő és nem melegedett el.

De az még olyan egyszerű kocsi volt, mint a baltával faragott fakocka.

Egy mai, számítógépesen felügyelt fékrendszer házi mókolása az életbiztosítás ellenkezője.

2019. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amint írtam nem vagyok autószerelő így termèszetesen nem èn cserèlnèm ki a fèkeket, amiket kicserèlek az a pollen meg levegőszűrő ès kalapkabát.Ès a 2 márkát csak pèldakènt hoztam.Igazából egy Mk3-as Ford Mondeom van ès a fèk is nagyon jól fog rajta csak a minap megcsodáltam egy gyönyörű hatalmas nagy fèket egy m3as coupe alatt ès innen jött a kíváncsiságom.Köszönöm szèpen mindenkinek a válaszokat, azt hiszem választ kaptam a kèrdèsemre :D
2019. nov. 29. 07:46
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Javasolnám az eredeti gyári méretű, ABE tanúsítványos lyuggatott Zimmermann féktárcsákat valami jófajta fékbetéttel.

Az érezhető különbséget jelent műszaki vizsga bukta nélkül.

2019. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!