Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidraulikus kuplungot hogyan...

Hidraulikus kuplungot hogyan kell légteleníteni?

Figyelt kérdés

A kocsimban hidraulikus kuplung van és úgy tűnik, hogy néha nem emel ki rendesen.

A probléma hidegben jelentkezik, olyankor a legszembetűnőbb, hogy második fokozatba csak enyhe recsegés kíséretében lehet berakni, valamint, amikor emelkedőre megyek akár 1-esben, akár hátramenetben megállás után néha ki kell rángatni a sebességből. De ha olyankor amikor nem enged a váltó, leállítom a motort, akkor leállítás után már könnyedén üresbe lehet rakni.

További észrevétel, hogy néha enyhe emelkedőn sem lassul a kocsi, amikor kinyomom a kuplungot. Tehát ilyenkor a kuplung csúszik ugyan, de nem old teljesen.


Más fórumokból a következő lehetséges hibaokokat találtam:

- nyelestengely csapágy lógás

- alsó vagy felső munkahengerek hibája

- levegős rendszer

- nagyon ritkán okozhatja a főtengely támcsapágy extrém kopása is


A támcsapágy kopást könnyedén kizártam. A kuplung kinyomásakor a főtengely ékszíjtárcsája alig mozdul el axiális irányban. Talán 0,1 mm-t. A kinyomócsapágy elmozdulásához képest ez nem számottevő.


A légtelenítést úgy csináltam mint a fékeknél szoktam. Megkértem valakit, üljön be a kocsiba. Meglazítottam a légtelenítő csavart ráhúztam egy bipoláncsövet, amit egy edénybe vezettem, aztán kuplung le, csavar meghúz, kuplung fel, csavar ismét lazít, majd ezt ismételgettük kb. 5 ször.


Az volt furcsa, hogy a társam panaszkodott, hogy a kuplug nem megy fel magától, hanem kézzel kellett visszahúznia. Normális ez?

Megállapítottam, hogy a pedál felett van egy rugó, ami segít a pedál felemelésébe.

Normális-e az, hogy ez a rugó nem képes felemelni a pedált?


Logikus megoldásnak az tűnik, hogy a kuplung főhengerben található dugattyú végén a kis visszacsapó szelep nem hajlandó kinyitni, hogy a henger feltöltődhessen friss fékolajjal, azaz túlságosan nagy nyomáskülönbség szükséges a kinyitásához, amit a gyári pedálrugó önerőből nem képes kifejteni.



2019. nov. 28. 21:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Joco 69,

Remek ötletet mutat be a film (fecskendővel fékolajat sajtol a légtelenítő szelepen keresztül). Az alkalmazásának mindössze annyi a korlátja, hogy a kuplung munkahengerbe felül legyen bekötve a főhenger felől érkező nagynyomású cső.

2021. nov. 27. 11:14
 12/12 anonim válasza:

Üdv mindenkinek!

Ma cseréltem kuplung szettet+ kinyomó csapágyat, a helyzet az, hogy amikor kinyomom a kuplungot, akkor gindolom a kinyomó csapágy kattog, viszont a pedál nem szorúl, a pedálnak a hosszjátéka is megvan, viszont puha nagyon..

Valami okosságot tud erre valaki, vagy valakinek hasonló tapasztalat?

Alany:golf v 1.4 bca

2022. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!