Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen Motoros jogosítvány...

Milyen Motoros jogosítvány kategóriától szabad városon kívülre menni? Arra gondolok hogy én most mondjuk Budapestről elszeretnék menni Gödöllőre, akkor milyen kategóriás jogosítványomnak kell lennie?

Figyelt kérdés
Utazás, Motorozás, jogosítvány, jogosítvány kategória, motor
2019. dec. 3. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kismotorral(AM)-el is mehetsz városon kívűl. Csak nem autópályán :D
2019. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bármelyikkel ki szabad menni :)


Az más kérdés, hogy én 50 köbcentissel tuti nem vállalnék be ilyet túl gyakran. 125-tel is már kellemetlen volt Sümeg-Budapest közötti utazgatás, pedig max havonta egyszer mentem. Egyszerűen nem arra van kitalálva. 250-es a minimum, ha valaki gyakran akar városon kívülre menni, az meg már az A2, vagy A kategória.

2019. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

AM jogsival 50cm3-s segédmotoros kerékpárt vezethetsz, ezekkel autópályán (pl. M3), autóúton (pl. M0) nem mehetsz, de főúton (pl. 3-as út) akár lakott területen kívül is mehetsz. Lakott területen kívül bicikliúton is mehetsz vele.


A1, A2 és A jogsival (tehát 50 cm3 feletti rendszámos motorral) autópályára és autóútra is mehetsz, persze csak ha van matricád.

2019. dec. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!