Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jó ötlet lenne,...

Szerintetek jó ötlet lenne, ha az autók kulcs helyett ujjlenyomattal nyilnának?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy jobb-e ha marad a kulcs vagy jobb lenne, ha ujjlenyomtra nyílna.

2019. dec. 5. 03:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lenne szervizállás akkor már semmi éetelme nem lenne az ujjnyomnak. Lehetne buherálni , lopni."


Utólagos autóvédelmi rendszereknek, rablásgátlóknak is van szervizállása. Akkor ezen az alapon annak sincs semmi értelme? Nem kell a biztonsági kódokba, rejtett kapcsolókba, stb beavatni a szervizt, vagy a transzponált kártyát otthagyni.

Nyilván szervizállásba csak akkor lehetne berakni, ha már ujjlenyomattal azonosítottad magad. Meg lehet ezt oldani.

2019. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem a 4-es versenyző érvelése teljesen meggyőzött!:)
2019. dec. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha van vagy lesz ilyen, rövidesen úgyis megtalálják a kiskaput rajta és már el is viszik. Ez csak arra lenne jó hogy ha ez meghibásodik akkor a gazdája szaladgálhat szerviz után és fizethet rendesen.

Semmi más nem lenne csak plusz hiba forrás.

2019. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jaj gyerekek, ne röhögtessetek már, hogy a könnyebb lophatósággal jöttök :D

Mit gondoltok, egy hozzáértőnek mennyi idő feltörni egy autó zárat?

A kulcsot mindenki olyan hű de biztonságos, meg egyedi dolognak véli, de rohadtul nem az.


Érdekes módon filléres kínai telefonokban is teljesen megbízhatóan működik az ujjlenyomatos azonosítás, jelszómanagereket is szoktak ezzel védeni, sőt lakásokat, laptopokat is. Miért gondoljátok, hogy egy autón ne működne?


Nyilván kéne vészhelyzetre egy alternatív nyitási mód is, de az alap elgondolással mi a baj? Rengeteg újabb autó már alapból kártyával, vagy egy olyan "kulccsal" nyílik, amit sehová nem kell bedugni, csak az autó mellé állni, miközben a zsebedben van. Valamiért nem lopják tömegesen ezeket az autókat.

2019. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A sima egyszerű kulcsnélküli nyitás zárás indításnál,ami simán csak a kulcs közelségét érzékeli,szerintem nincs jobb!Az ujjlenyomatod elvesztheted,mint ahogy előttem is felhozták,ha eladod át kéne programozni,meg a csomagtartó pl nem nyílna ki előtted egy pár lökös alatti rugdalózással,amikor tele van csomagokkal a kezed,mert ugye nem tudná érzékelni,hogy ott vagy a kocsi mellett!
2019. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!