Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Német okmányos autó Németbe...

Ádám Don Jon kérdése:

Német okmányos autó Németbe és itthon használni?

Figyelt kérdés

udv mindenkinek

Olyan kérdésem lenne hogy ha én Németországban dolgozom német lakcimmel

Német bejelentett munka stb akkor ugye itthon használhatóm a német okmányu autókat ugye? Tehát nem kell itt át írni regadó stb dolgok?

Ott kint ha veszek egyet használtan akkor ott névre tudom rakni?

Mi a menete?

Mennyibe kerülne?

Illetve a német műszaki azaz tüv ha nincs az autón akkor ott mi a menete a muszakinak?

Nagyon fontos lenne ez

Köszönöm előre is.


2019. dec. 5. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
gutefrage.net ugyanezt a kerdest kiirod nemetul, feltetelezzuk hogy beszeled a nyelvet ha adott orszagban elsz, es hamar segitenek Neked.:)
2019. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen nem tudok németül sajnos de azért köszönöm :)

Futár cégnél melózok DHL amazon

Oda nem kell a nyelv hála istennek

2019. dec. 6. 00:19
 3/7 anonim ***** válasza:
nem kell a nyelv? :D lol. amugy nem kell átiratnod az autot. nem is ertem honnan jon a kerdes, ha itt elsz es dolgozol....
2019. dec. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát ja nem kell nyelv

:) a német nem fog 1500 euroert menni 10 órába futarkodni

Így fel vesznek akár kit

DE ha itthon veszünk autót ugye névre vagy cégre írjuk az ottani autókat nem kell névre írni??

2019. dec. 6. 11:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Én itt is magyarba meg ott is akarom használni az autót amit ott veszek meg tehát ott nincs olyan mint itt hogy névre írod nem is kell névre írni? Örülnék neki.. Biztosítás hogy van kint? Ha nincs tüv mi a menete? Patika kell legyen az autó azt tudom dr a többit nem sajnos
2019. dec. 6. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én itt is magyarba meg ott is akarom használni az autót amit ott veszek meg"

Abban az országban használhatod, ahol életvitelszerűen élsz. Tehát ha Németországban töltesz egy évben legalább hat hónapot plusz egy napot, itt van a bejelentett lakcímed és állásod, akkor német rendszámú autót KELL használnod. És ebben az esetben ha néha hazalátogatsz Magyarországra, akkor nyugodtan használhatod, hiszen tudod igazolni, hogy Németországban élsz.


"tehát ott nincs olyan mint itt hogy névre írod nem is kell névre írni? Örülnék neki.."

Már hogyne lenne? Mit gondoltál, marad az autó az előző tulajdonos nevén, ha megvetted...? Természetesen a nevedre kell íratni, csak ez kicsit egyszerűbb, mint Orbánisztánban.


"Biztosítás hogy van kint?"

Drágán. És előbb kell biztosítást kötnöd, csak utána mehetsz átiratni. Keresel egy ügynököt, vagy online is megkötheted, kapsz egy kódot, azzal mész átiratni.



"Ha nincs tüv mi a menete? Patika kell legyen az autó azt tudom dr a többit nem sajnos"

Nem kell, hogy patika legyen, sokkal többet elnéznek, mint Magyarisztánban. Azonban az alap funkciók - futómű, fék, világítás - valóban jó állapotban kell hogy legyenek. És nincs okosba' megoldás. Elviszed egy szervizbe, átnézik és intézik a vizsgát is. Vagy ha tuti jó az autó, akkor viheted közvetlen vizsgaállomásra is.

2019. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem

Köszönöm szépen a választ

:)

2019. dec. 8. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!