Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itthon autó tuning, alakítások...

Itthon autó tuning, alakítások mennyire engedélyezettek, illetve mennyire lehet otthon alakítani az autót?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még nincs autóm, de az autószerelés/alakítás otthon mindig is érdekelt, hogy mennyire kivitelezhető (és mindezt ugye úgy, hogy útra legális legyen az autó).

Esetleg kell valami engedély a szereléshez, mindenféleképp el kell vinni műhelybe?

Milyen alakításokat lehet csinálni az autón anélkül, hogy el kéne vinni amiatt műszakiztatni? (pl.: Ülést mennyire lehet cserélni, esetleg kormányt lehet-e cserélni)

Mégegyszer mondom, nincs autóm még, de mindig is érdekeltek azok, illetve amire kíváncsi lennék (amiket az előbb kérdeztem) azokról nem nagyon találtam a neten válaszokat.



2019. máj. 20. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

AZ ülés és a kormány is biztonsági berendezés ezért műbizonylat kell rá.

Magához a szereléshez nem kell engedély, azt bütykölsz rajta amit akarsz.

2019. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Még nincs autód,de máris cserélnél mindent..

Neked nem autó kell hanem orvos

2019. máj. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy jó sok papír kell hozzá, és be kell íratni a forgalmiba.
2019. máj. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan dolgokat lehet cserélni ami nem feltűnő, hogy a rendőr ne nagyon vegye észre. Suzukinál pl volt gyári gti ülés, ami eléggé hasonlít egy kagylóülésre, arra lehet hivatkozni. Nem szabad a rendőrt hülyének nézni, de meg lehet próbálni kimagyarázni a dolgokat. Végdobot cserélhetsz, de ha meghallják a kocsidat a Holdon is az nyilván feltűnő. Teljesítményt próbálhatsz növelni, motorháztetőt a rendőr alapos gyanú nélkül úgysem nyithatja fel. De akkor is mondd inkább hogy nem tudod felnyitni, mert berohadt, vagy ilyesmi. Lökösöket cserélheted, ültetni is lehet kicsit, de arra már van szabály. Kerék sárvédőn nem lóghat túl. Biztonsági berendezést asszem nem távolíthatsz el. Én különben meguntam a rettegést, járok utcai kocsival, meg inkább építettem egy szlalomautót aztán kéthavonta kiélem magam. Sokkal jobb sztem
2019. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!