Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező-e a téli gumi 2019-be...

Kötelező-e a téli gumi 2019-ben, van erre törvény, KRESZ szabályozás?

Figyelt kérdés

2019. dec. 6. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem kötelező, de több mint erősen ajánlott
2019. dec. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem kötelező, miért is lenne az.

Ausztria és hasonló éghajlati viszokkal rendelkező országokban egész más a tél mint itt.

Nálunk összesen nincs két hétig tél , ha össze adjuka napokat és hó is alig van.

Ott pedig a hegyekben szinte hónapokig vastag hó és jég van.

Az hogy itt esik 2 centi hó és tök hülye mindenki, legalábbis 99 %-a aki autózik, ez elég szomorú.

2019. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
91%
Nem kötelező, de ha karambolozol, a biztosító mondhatja, hogy nem fizet, mert nem évszaknak megfelelő gumival közlekedtél.
2019. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 veterán vas ***** válasza:
77%

Nem kötelező, csak ne közlekedjen ott ahol én.

Alapvetően azzal a gondolkodással van baj, hogyha valaki csak a büntetéstől való félelem miatt használ -hóesésben és mínusz fokokban- téli gumit.

2019. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 6. 13:30
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan nem kotelezo, de a te es a tobbi kozlekedo erdekeben erosen ajanlott. Ugyan vannak 4 evszakos gumik, de nagy fagyban vagy 40 fokban en nem mernek olyat hasznalni. Viszont azok erre vannak kitalalva, ugyhogy ha nem akarod cserelgetni, az jo alternativa lehet.
2019. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem saját érdeked is, meg a többi közlekedő tesa érdeke is, tehát vegyél téli gumit, és rakd föl, vagy rakasd föl valakivel.
2019. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Az volt a kérdés hogy : Kötelező-e a téli gumi.

Nem tudtok értelmezni, csak ide jöttök és nyomjátok hogy ti mit gondoltok.

Meg lepontozni, ehhez értetek.

2019. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
# 8-as, én #7vagyok, most pontoztam föl mindenkit. :) Még a reklamációs-válaszodat is. Ebben én meg nem vagyok kompetens, mert én nem vezetek autót, csak feljött nekem is ez a kérdés. De szal saját érdeke is tényleg mindenkinek, föl legyen szerelkezve télire a kocsija. :) Azért mondják, hogy minél kevesebb legyen a baleset, mert a balesetekben meg lehet sérülni, és ezeket akarják elkerülni. :)
2019. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Számomra mindegyik hozzászólás hasznos volt, ment mindenkinek a zöld. Több szem többet lát, így szeretek több nézőpontot meghallgatni, figyelembe venni.
2019. dec. 6. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!