Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Peugeot 307 2. 0...

Vettem egy Peugeot 307 2. 0 HDI-t 90 lóerős. Az autó nagyon fekete füstöt hagy maga után és szerintem az olajat is eszi rendesen, viszont erő van a motorban. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2019. dec. 9. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
vidd vissza akitol vetted mert kizart hogy nem tudtak errol, perrel is fenyegetozz (siman megnyerned)
2019. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy motorhibás az autó,úgy mentem megnézni hogy a motor kuka lessz,de megy rendesen van bent craft,csak füstöl meg csipegeti az olajat.
2019. dec. 9. 23:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval erő van a motorban,csak nagyon füstöl meg haza felé úgy vettem észre hogy eszi az olajat.
2019. dec. 9. 23:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha hibás kocsit akarsz venni, miért nem viszel szerelőt?

Amúgy az exem kocsija csinált hasonlót 307-esen, az kb 2003-as lehetett 2009ben egy évvel sem a vásárlást követően motorcsere volt...nem emlékszem már mi volt a konkrét baja (azon kívül, hogy egy Partnert ment kifiizetni a kereskedésbe és azzal a fos 307tel jött haza, és nekem kellett azt a kényelmetlen fost vezetnem, amiben nem ért le rendesen a lábam és nekem vettük a kocsit munkába járáshoz)

2019. dec. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon ragaszkodsz valamiért pont ehhez, akkor nézesd meg az adagolást, mert úl sok üzemanyagot kap. A feke füst ezt jelzi, ezért megy viszonylag jól.Eladás előtt én is állitottam a merci adagolóján...ment mint állat, de füstölt is rendesen.

Szóval sokat kap, és a motor már nagyon kopott. Egy felújítás után tiszta új lesz, vagy bontóban vegyél egy motort.

2019. dec. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az olajat eheti a gyűrük leragadása, törése miatt is, vagy a szelepszár szimmering miatt is.

A füstölésnek is lehet több oka is.

Vagy sokat kap, vagy a lavegőszűrő elvan dugulva.

De lehet akár az EGR szelep is tele rakodva.

Nem ártana kiolvasni.

2019. dec. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fekete füst a túlzott koromképződés miatt van. Az meg a tökéletlen égés miatt. Vagy túl sok üzemanyagot kap, vagy túl kevés levegőt. Tehát esélyes, hogy injektor vagy turbóhibás. Persze lehet más egyéb is. Hacsak nincs "megcsipszelve" és azért ilyen. Az biztos, hogy hosszú távon nem tesz jót se neki se a környezetnek ha így jársz vele.
2019. dec. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lyukas cooletcső, porlasztó csere. Olajat miből gondolod, hogy eszi?
2019. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt hoztam el megnéztem az olajszintet és minimumon volt,ebből gondoltam hogy eszi.
2019. dec. 10. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!