Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Négy évszakos gumik mennyire...

Négy évszakos gumik mennyire gyorsan kopnak, hány km-t bírnak ki kb?

Figyelt kérdés
19-20 éves honda Civic-emen téli és nyári gumik is elkoptak, de két gumiszettet már 20 éves autóra nem akarok venni, annyit már nem járnék le vele. Emiatt gondoltam a 4 évszakosra. Azok mennyi kilométert bírnának ki vajon?

2019. dec. 10. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem lehet általánosítani.
2019. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne vegyél 4 évszakos gumit!
2019. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Kilóméterre nem lehet megmondani. Használat függő.
2019. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Barnabas333 ***** válasza:
0%
Ami jó 4 évszakos annak az ára dupla annyi mint egy szett. Szerintem vegyél egy közepes márkát pl Firestone most elég a télit, és majd tavasszal nyárit...
2019. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Mivel állandóan az van fent, értelemszerűen gyorsabban el fog kopni. Az tulajdonképpen egy kicsit keményebb téli gumi, nyáron kicsit "kényelmetlenebb", mert málik, puha. Ugyanúgy 70 000 körül fogja bírni és 5-6 évig, nagy különbség nincs.
2019. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ami jó 4 évszakos annak az ára dupla annyi mint egy szett. "

Ez konkrétan nem igaz. Egyik prémium gyártó négyévszakos gumija kb. 10%-al drágább, mint az azonos méretű téli, és a nyárival kb. azonos áron van (Michelin)


Annak éri meg, aki keveset jár, és a téli-nyári szetteket félig kopottan vetette le öregedés miatt.


Saját tapasztalat: most megyek bele a negyedik télbe, és van a szettben 30 000 km, jövő ősszel cserélni fogom ugyanilyenre (Michelin Crossclimate). Akkor lesz benne kb. 40-45 ezer. Ha kiméltem volna, még egy szezont kibírt volna, de a természetes kopás mellett némi kipörgési guminyom formájában is maradt belőle itt-ott.


Ha nincs két szett felnid, és nem sokat jársz, akkor öt évvel számolhatsz, kilenc átszerelés-centirozás munkadíja mennyi is. Tudom, ilyenkor mindenki tud egy gumist, aki ezresé' leveszi a kereket, gumit szerel, centiroz, vissza is teszi, most pesten kettőt megnéztem, 3200 és 2600 / kerék a munkadíj, de számoljunk 2500-al. Az 10 000 Ft. A gumi élettartama alatt 90 000 Ft, de félidőnél centiraztassuk ki, az megvan 8000-ből, 80 000-el beljebb vagy, mintha téli-nyárit cserélgetnél.

2019. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja a négyévszakosnak. Nexen, Apollo teljesen jó és olcsó. Aki ilyen évi 6-7 ezret jár annak árban nem éri meg a külön téli nyári szett.
2019. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én utóbbi 3 évebn 20 ezer kilométert mentem, abból kb 8000 km volt a hosszú autópályás utak főleg Németországba.


Hát ha 70 ezret kibírnak a négy évszakosok, annyit én kb 10 év alatt mennék,,,annyit a 20 éves autó már nem biztos, hogy túlél....


Ezért is nem akarok ugye téli nyári szettet külön.

2019. dec. 12. 19:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog kibírni 70 ezret. 50-55 ezer a reális, ha a Michelint választod. A tesztek szerint ez kopik a legkevésbé. A többi, még értékelhető teljesítményt nyújtó gumi nem bír ennyit, azok 45000 körül futnak.


De kinek van két szettje, az sem megy el kétszer ennyit, amikor még váltogattam, kb. 70-80 000 volt két szett, az öregedés miatt (6-7 évesen már repedeztek, kuka)

2019. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9:


Nekem még 50-55 ezer is sok szerintem. Az is további legalább 6-7 év. Az autót jövőre viszem műszaki viszgára, azt még reméelm túléli. Az azutáni vizsgánál már 22-23 éves lesz...

Régi Hondaák szinte elpusztíthatatlan egy dolgot kivéve: a rozsdát....


hamarabb rohad szét az egész autó minthogy a 4 évszakos gumi elkopna....


Szóval ha tudsz olyat ajánlani, ami 4 évszakos, jobabn kopik és olcsóbb akkor meghallgatom szívesen.


Nekem annyi a lényeg hogy télen ne csússzon, és minél olcsóbb legyen.


Szerintem már nem valószínű hogy megyek annyit az autóval, hogy lekoptassam a leggyorsabban kopó 4 évszakos gumit. A legkopásállóbbat pedig végképp nem.

2019. dec. 13. 05:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!