Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 55W-os izzó helyére legfeljébb...

55W-os izzó helyére legfeljébb hány wattos izzót szerelhetek?

Figyelt kérdés

Mekkora az a teljesítmény, amit még a vezetékek, a csatlakozó, a foncsor, a búra, stb elbírnak gond nélkül?

Nem akarok kárt tenni a fényszoróban, van egy jobbnak tűnő fehérebb színű izzó talán 300-400 kelvinnel magasabb színhőmérséklettel viszont az már legalább 80W-os gondolom azért, mert a kék festés elnyeli a fény nagyrészét és így lehet látni is vele rendesen.


Szerintem egy kisebb eltérést teljesítményben még észre sem vennék, nem tennék vele kárt, érdekelne meddig mehetek el. 80W még belefér?



2019. dec. 11. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
55 W-osat.
2019. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
AZ enyémbe 100 wattosat tettem és évek óta jó.
2019. dec. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Amekkora belefér...
2019. dec. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ami elbírja a nagyobbat, van, ami nem.

Nekem anno egy ford nem bírta el, össze is olvadt a biztosítéktábla tőle, reléstül.

2019. dec. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az 55W-os izzó tökéletesen elég arra, hogy láss vele rendesen - feltéve, hogy az autód egyébként rendesen karban van tartva, értve ez alatt a fényszóró megfelelő beállítását, a foncsor és a bura homálymentes állapotát. Ha ezek közül valamelyik nem stimmel, akkor állhat elő az az állapot, hogy nem látsz vele rendesen, mert az út helyett a szélrózsa minden irányába szórja a fényt (miközben anyukád csuklik rendesen, mert elvakítod a szembejövőket). Ha erősebb izzót veszel, akkor jobban fogsz látni ugyan, viszont a szembejövők még rosszabbul, aztán ha neadjisten ebből baleset történik, akkor bizony kiderülhet a turpisság. Hát ezért érdemes rendesen karbantartani az autót a sufnituning helyett.
2019. dec. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az autóba vadonat új fényszoró van, szóval pontosan ezért nem akarok kárt tenni benne egy túl nagy teljesítményű izzóval főleg nem a vezetékekben. Viszont mondjuk 55W helyett 60W vagy 65W még biztos nem tenne semmi kárt. Szóval az érdekel mekkora a legnagyobb amit még beszerelhetek gond nélkül, szeretném kihozni a maximumot.

Engem a műszaki része érdekel, akinek van erről ismerete az írjon csak kérem. Azzal nem vagyok kisegítve, hogy 55W van ráírva, akkor az kell bele, meg így szabályos úgy szabályos, ha be van állítva rendesen a fényszoró akkor nem vakít még ha LED-et raknék bele akkor se.


Azért kell a nagyobb teljesítmény, mert szabályosan szeretném megoldani, hogy 5000K-nál fehérebb fényt kapjak viszont akkor már a kék festés miatt az 1500lumen-ből marad mondjuk 400-500 tehát kell a megnövelt teljesítmény, hogy kompenzálja a veszteséget, eleve így is gyártják.

2019. dec. 12. 14:48
 7/8 anonim ***** válasza:
A teljesítménnyel nem szabad variálni csak a fényerőn mert kárt okoz. Nálam például az 55W-ost 75-re cseréltem és éjjel jöttem majd egyszer csak villogott és végül kialudt a fényszóró. Természetesen a relé makkant meg. Annyi szerencsém volt hogy amikor kihűlt tudtam tovább haladni, egy foncsort kikötve.
2019. dec. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lámpádat 55 W-ra tervezték, tehát ez az a teljesítmény, amit biztosan, minden körülmények között elvisel.


Nyilván van benne valamennyi biztonsági tartalék, kísérletezgethetsz erősebbel, de senki nem tudja garantálni neked, hogy nem lesz baja valaminek.

2019. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!