Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ráz a kormány fékezéskor?

Gabo990 kérdése:

Miért ráz a kormány fékezéskor?

Figyelt kérdés
Egy VW Golf 6rol van szó multéven vásároltam ugyvettem h razkodot fékezeskor félévre rá kicseréltem és fél éev után ujra remegni kezdett.Megint kapot uj fékeket elöl 2hónap mulva megint érzek rajta rázkódást.A hátsó fékek elvannak kopva amiat is rázhat a kormány és az kocsi is?

2019. dec. 17. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg vetemedett a féktárcsa, szabályoztasd le.
2019. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El van vetemedve a féktárcsa. Vagy te fékezel állandóan ész nélkül vagy át kellene nézni a féknyergeket is elől, nem-e szorul valamelyik.
2019. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 NatInt válasza:
Nagyon fontos, hogy az első féktárcsa tökéletesen felfeküdjön a helyére. Sokszor előfordul, hogy nem tisztítják meg rendesen és emiatt hamarabb, vagy később, de elkezd "ütni" a tárcsa. Ezen kívül sok az olcsó és silány alkatrész, ami sokkal hamarabb feladja a harcot. Elég hozzá egy komolyabb fékezés (pl. 80-ról állóra) és megvan a baj. Szóval minőségi alkatrész és körültekintő szerelés kell. Bonyolíthatja az ügyet, ha a kerékagy hibás, mert akkor hiába minden, amit fent leírtam. Ezen kívül a hátsó féket mindenképp tedd rendbe, hiszen egyrészt biztonságtechnikailag fontos, másrészt kihathat a témában megjelölt hibára.
2019. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem fékezgetek állandóan sőt most h volt ujra cserélvi nagyon is figyeltem a fékezésre gyenge fékbél nem csak nagy féknél ráz. Igyekeztem minőségi féket beszereltetni m8nd a 2x bosch tányérok és fékpofákat rakattam bele. Még elviszem geometriára is mert kicsit megyle azbutrol lehet amiadt is csinálja
2019. dec. 18. 05:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Amugy a jobb oldalsó kerék kicsit szorul ha megforgatom egy helyen megszorul
2019. dec. 18. 05:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!