Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy benzinkút bejáratánál...

Egy benzinkút bejáratánál gyalogosoknak vagy az autóknak van elsőbbségük?

Figyelt kérdés

Úgye legtöbb benzinkút bejáratnál/kijáratnál nincs zebra ezért megszeretném kérdezni hogy van erre szabály hogy a gyalogosoknak akik a járdán közlekednek és mennek át egy benzinkút bejáratnál vagy az autóknak akik járnak be/ki van elsőbbségük ?

Nem rég mentem el gyalog egy benzinkút bejáratnál és egy autós szinte elgázolt és utánna ordibált, hogy mit képzelek magamról, persze mindig figyelek mikor megyek át de egy egy autó olyan hirtelen jön.



2019. dec. 23. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tesa, benzinkúthoz kanyarodva mész, kinek van elsőbbsége kanyarodasnál?

Kresszen tanultad.

2019. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Segítek a gyalognak.
2019. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nincs jogsim ezért járok gyalog , tehát nekem van elsőbbségem
2019. dec. 23. 13:39
 4/12 A kérdező kommentje:
Valami cikket tudtok linkelni ahol utána tudok olvasni ?
2019. dec. 23. 13:45
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Szokták mondani,hogy annak van akinek megadják...tehát azért mert: "Nincs jogsim ezért járok gyalog , tehát nekem van elsőbbségem"

ne robogj ki túl bátran az autók elé,hiába neked van elsőbbséged,mert lesznek akik nem így gondolják.

2019. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindegy, higy ez benzinkú, vagy más. Ha kanyarodva lehet od bemenni, keresztezi az utadat, akkor neked van elsobbéged.
2019. dec. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Csak ne az első gazolasod után tanuld meg, hogy ne menj ész nélkül mert elsőbseged van...
2019. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 belapus ***** válasza:
100%
Kijáratnál érdekes a helyzet, mert olyankor általában nem kanyarodó járművel találkozik a gyalogos, ezért ilyenkor valószínűbbnek gondolom, hogy a járműveknek van elsőbbségük.
2019. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2019. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Belapus, akkor vajon hogy jön ki a benzinkútról, ha nem kanyarodik? Csak mert még egy benzinkutat sem láttam, amit az út keresztezett volna vagy ahová befele kanyarodni kellett volna, kifele meg nem....

<facepalm> 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦🏻

2019. dec. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!