Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes az autót márka szerviz...

Érdemes az autót márka szervizben szervizeltetni?

Figyelt kérdés
Vettem egy makulátlan Corollát, szeretném rendszeresen szervizeltetni. Nem volt még autóm. Mit gondoltok, érdemes kifejezetten Toyotára szakosodott szervizbe vinni az autót?
2019. dec. 23. 16:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem viszem többet márkaszervizbe a sajátom. Amit lehet magamnak csinálok, már típusspecifikus szerszámkészletem is van, amit nem tudok megoldani azt maszek szerelővel csináltatom aki tudom hogy jól dolgozik.

Két márkaszerviz van a városban.

Az egyiknél 3 csavart találtam a motortérben hengerfejcsere után, valahonann kimaradt, de azóta is megy a gép.


A másiknál ott sem hagytam az autót amikor olajkarter-tömítést akartak cserélni, pedig láthatóan elszakadt a szelepfedél-tömítés, olajsár volt a blokk elején, plusz gyöngyözött a friss olaj is a szakadásnál.

2019. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem is Corollám van, 13 éven keresztül csak márkaszervizben volt megcsináltatva, ami kellett, amióta nálam van, azóta nem vittem oda, szinte csak rossz tapasztalataim vannak. A munkafelvevő elég lekezelően beszélt velem, lehet, hogy a korom miatt, irreálisak az árak, légzsákcserénél rossz kulcsot használtak a csavarhoz, utána órákig tartott, mire le tudtuk szedni a kormányt újrabőrözéshez, a mostani szerelőm szerint olyan szar olajat raktak a kocsiba, ami még kerti munkagépekbe is alkalmatlan lenne, 120 ezres fékcsere után 2 héttel már visított fékezésnél. Egyik ismerősöm kocsiján meg elfelejtették meghúzni a kerékcsavarokat, csoda, hogy nem lett baleset. Úgyhogy most már csak akkor viszem oda a kocsit, ha légzsák miatt visszahívják, minden mást ismerős, megbízható szerelővel csináltatok feleannyiért. Persze lehet, hogy csak ez az egy márkaszervize ilyen szar a Toyotának, és én fogtam ki rosszat, de más márka szervizei se állnak valami jó hírben, volt olyan, ahol a dolgozók elmentek furikázni a kocsival, hozzá se nyúltak, aztán kiszámláztak több százezret. Úgyhogy szerintem addig érdemes csak márkaszervizbe vinni a kocsit, amíg tart a garancia.
2019. dec. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!