Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi adhat morgó hangot menet...

Mi adhat morgó hangot menet közben?

Figyelt kérdés

Augusztus végén cseréltettem csapágyat az autómban, tehát az nem lehet hibás.

Morgó hangot ad valami főleg a bal első keréknél lehet hallani 60-70 felett. Kanyarodásnál meg valami a jobb első keréknél kopog néha.

Néha félek hogy kitörhet a kocsi kereke mert mi van ha a gömbfej vagy a csapágy esetleg megint.. bár a csapágyat kétlem mert elvileg 300.000 kmre tervezték őket és a kocsim augusztus óta nem túl sokat ment.

Amúgy az egész kocsi off, szerintem nagyon rossz állapotban van de mi lehet ez a morgás?



2019. dec. 24. 14:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg egyesben elkezdett ugyanolyan hangot adni mint hátramenetben, illetve ha tolatok akkor erősen súrlódik valami a jobb keréknél egy pár napja...
2019. dec. 24. 14:40
 2/10 anonim ***** válasza:
Sumán lehet kerékcsapágy,ha rosszul rakták be,már akkor tönkretehették. Ha morog,szinte iztos hogy az,gyorsan nézesd meg.
2019. dec. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért mert kicseréltél 1 csapágyat,még lehet fos a másik 3.

Megemeled és megpörgeted megrángatod a kerekeket...

Vasig kopott betétektől a féltengelycsuklón át a lengőkarszilentig bármi lehet.

Mássz alá és nézd meg mert itt nem találsz olyan varázslót aki így megmondja neked.

Remélem kevés műszaki van az autón és megy a vastelepre

2019. dec. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sok műszaki van rajta és fel lesz újítva. Semmilyen vastelepre nem megy.:)


Az első két kerékben lett cserélve a csapágy.


Rendben alánézek majd.

2019. dec. 24. 15:05
 5/10 anonim ***** válasza:
A motor.
2019. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Váltó is lehet , mint irod hogy hasonló az első mint a hátramenet.
2019. dec. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kottyogni is szokott
2019. dec. 24. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Az meg a kávéfőző.
2019. dec. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a törpét másikra. Ne Hapci-ra, mert az tüsszögni fog, legyen inkàbb Kuka, az csendben van 🤣
2019. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na, erre én is kíváncsi vagyok!

Nálam is pár hónapja kezdődött egy hang, ami eddig szerintem nem volt. Szintén 70km/h fölött kezdődik, alatt nem halom. És 110 fölött sem hallom. De lehet csak azért mert nagyobb tempónál már elnyomja a menetzaj.

Nálam nem kopog, nem kotyog, folytonos monoton dübörgés. Nem a hajtásból jön, mert ha kidobom üresbe a váltót, pontosan ugyan úgy marad a hang. Ha tekergetem a kormányt, finoman szlalomozok, nem változik a hang.

Az enyhe gyanúm nekem is a kerékcsapágy, mert 320.000km van az autóban, végig 17"-os kerekekkel a jó magyar utakon és még nem volt cserélve, gyári. A tavaszi kerékcserét még megvárom hogy akkor is marad-e a hang. Mert még a téli gumik is gyanúsítottak nálam. Nagyjából az őszi kerékcsere óta kezdődött a dolog.

2019. dec. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!