Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor érdemes a A2 jogosítvány...

Mikor érdemes a A2 jogosítványt megszerezni?

Figyelt kérdés

Egyik verzió, hogy veszek előtte egy kismotort, hogy legyen mondjuk 1 év tapasztalatom és utánna váltanék nagyobbra.

Másik verzió, hogy egyből megcsinálom az A2-t és veszek egy GS500-at.

Szerintetek?


2019. dec. 25. 11:33
 1/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Mi a kis motor?

Én biztosan gyűjtenék kis tapasztalatot mondjunk váltós 50es Sel aztán ha nem jön be, akkor nem kell az a2...ha még tetszik akkor volt egy kis elolet...

2019. dec. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Yamaha tzr 50 vagy Aprilia Rs 50 van tervben
2019. dec. 25. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van B-s jogsid már, de nem vagy biztos a motorozásban, akkor én először azt javaslom, hogy vegyél egy 50 köbcentiset először, használd egy szezont (városon belül), és akkor pontosabban látod, hogy tetszik-e. Utána tudsz dönteni könnyebben. Én egyből A2-eset csináltam, de előtte sokezer km-t bicajoztam Budapestem belül és eléggé magabiztosan tudtam, hogy szeretnék motorozni.


Ha még nincs semmi tapasztalatod, és A2-es mellett döntesz, nem javaslom egybol 40 LE fölötti GS500-at. Ideális kezdőmotor egy 250 köbcentis valami (japán, vagy európai lehetőleg, és ha európai, ne olasz első motornak). Az már nem túl gyenge, tudsz vepe haladni a többi autóval, akár emelkedőn is, előzni is lehet, viszont nem túl erős, hogy véletlenül kinyírd magad egy hirtelen, erőteljesebb mozdulattal.


Én A2-essel első motornak wgy 125 köbcentiset vettem, azzal túráztam is meg ilyenek, utassal is akár, de az túl gyenge, sok szempontból emiatt veszélyesebb, mint egy erősebb motor. Innen jön a meggyőződés, hogy 250es a legjobb kezdésnek.

2019. dec. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dirtboy ***** válasza:

Neked kell ismerni magad. Egy kisebb motoron megtanulhatsz váltani, motorral közlekedni autóközt de a motorozás élménye nem lesz ugyan az.

én fiatalon terepen motoroztam 200assal. Azon tanultam szinte.

aztán sok év kihagyás után aszfalton akartam folytatni.

Egy 600as banditon tanultam, illetve egyszer egy gs500 al volt rutinozás. Hát igazából egyiksem tetszett. Ha csak ez a kétmotor lenne a világon akkor hagynám a francba úgy voltam vele.

aztán jogsi után meg vettem az én álommocim és ég és föld. Ezen tényleg élvezet a cirkálás is.

ezért gondolom azt hogy egy kisebb olyan motorral ami nem is volt vágyad csak próbára van x időre azzal nem tudod meg hogy mennyire is lesz később f asza majd az álommociddal menni.

2019. dec. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!