Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ide többségében hozzáértők...

Ide többségében hozzáértők írnak vagy lelkes amatőrök?

Figyelt kérdés
Az itt kommentelők többségének van valamilyen szakmai tapasztalata, netán szerelő vagy hasonló, vagy ide főképp a lelkes amatőrök (nem degradáló jelleggel írom), hobbi szerelők írnak?

2019. dec. 26. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Is-is. A kérdés tartalmából le lehet szűrni melyik a melyik.

Sokszor a pontozás megtévesző, mert gyakran előfordul, hogy a szakemberek által beírt tényeket a lelkes - de a témához épp sík hülye - amatőrök lepontoznak. Ők vannak számbeli fölényben, az ő hangjuk mindig hangosabb.

Nem csak itt, hanem az elektronikus eszközök témában is, meg minden olyan helyen ahol szakmai kérdésekről van szó, hasonló a helyzet.

2019. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látod, az emberek igen kis százaléka képzett szerelő. Itt sem más a helyzet.

Van több kevesebb hozzáértő, tapasztalat autós. Aki szerelget otthon, olvasott a témában, több autó megfordult a keze között, de echte szerelő elvétve válaszol csak. Nyilván azért, mert annyi ordas hülyeséget összehordanak sokan, hogy kihullik a haja tőle

2019. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tegyük hozzá, hogy a szakemberek távolról kiszúrják az ostoba vagy épp kamu kérdéseket, így aztán hozzá se szólnak a dologhoz, csak jót mosolyogva tovább lapoznak.
2019. dec. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
7%
Lelkes amatőr vagyok. Kb 35 autóm volt már, ezt csak úgy hozzátenném.
2019. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#4


Kedves lelkes amatőr. Ha már megosztottad az eddigi 35 autód birtoklásának tényét, akkor szeretnék kérdezni valamit, ami mind a 35 autódra vonatkozott. Mi az a 0.97-1.03?

Semmi támadó szándékom nincs, csupán érdekelne egy lelkes amatőr "naprakészsége".

2019. dec. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
2 mérnöki diploma + 5 év járműipari szakmai tapasztalat elég hozzáértés? De máskülönben a kérdések 99%-ának megválaszolásához nem kell semmilyen szakértelem: azt, hogy a Suzukiban hol található az ABS jeladó a lelkes amatőr is meg tudja válaszolni (sőt, még tán jobban is, mert nekem pl. soha nem volt Suzukim). A "mi a véleményed..." típusú kérdéseknél meg a szakmabeliek is össze tudnak veszni, szóval azoknál meg azért nincs értelme azon morfondírozni, hogy a kedves válaszadó látott-e már valaha mondjuk fogazógépet. Bár az valóban igaz, hogy sajnos sok olyan válaszadó van, aki a manapság népszerű autós újságíró polyácák bölcsességeit próbálja visszaböfögni remélve, hogy azzal segít, de sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni, ilyenek mindig voltak és lesznek is.
2019. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom nevezhetem magam hozzáértőnek ugyanis technikusi végzettségem van, szakmában dolgozok, nap mint nap találkozok a legkorszerűbb és régebbi diesel motorokkal, elektromos rendszereikkel de mikor valakinek meggyőződése hogy egr szeleppel vezérlünk turbónyomást azzal nehéz vitába szállni. Illetve azokkal akiknek a szomszédjának a nagybátyjának ugyanez volt a baja az autójának, neked is biztos az lesz gondolkodású ostobákkal.
2019. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mercedes tulaj vagyok 5 éve.

Sajnos a kérdezők iq szintjében is nagy a szórás-hogy finoman fogalmazzak.

Ilyenkor felcsillan szakmunkás Pistike szeme,hogy ő sokkal többet hallott az adott témáról,és tényként közli,mindezt persze név nélkül mert pár leoltáson már túlvan...


A minap egy kérdés arról szólt,mennyire megbízható 3 Német prémium.

Csak azért szóltam a témához,mert egy bevallottan suzukis illető "szakértett" mindhárom tipusnál,leszarozta a mercedest,szerinte csak a másik kettő jöhet szóba.

Az ilyen hülyékre mi szükség van? Mi lehet a lelki háttere a hozzászólásának?

2019. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Karosszéria lakatos vagyok, és szereltem is több éven keresztül.

Sok mindent láttam már.

De had maradjak lelkes amatőr , mert amiket itt olvasok néha tizen-huszon éves emberkéktől akik a totalcar-on és az autó motor magazinon nőttek fel, hogy elképesztő.


Szóval... lelkes amatőr. :)))

2019. dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre egy jó válasz van: is-is...
2019. dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!