Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20 éves autót, ha eladok,...

20 éves autót, ha eladok, akkor jogos, hogy arra nincs garancia?

Figyelt kérdés
1999es évj Vw golf4-et akarok eladni.Nem mai darab itt-ott rozsdásodik valamikor csak 3.ra indul,néha kopog valami a fűtóműben... Hallottam több olyan történetet,hogy eladtak egy autót ilyen olyan indokkal pénzt követeltek vissza,fenyegetőztek...Én úgy gondolom ha valaki megveszi nézze meg,hozhat akárkit,ki is próbálhatja,de utána már ne reklamáljon semmiért ha aláírtuk az adásvételit. Ha új autóra vágyik akkor ennek a 10szereséért vehet.
2019. dec. 30. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezeket a hibákat beírod a hirdetésbe, akkor panaszra nem lehet ok, és úgy jogos, hogy nincs garancia. Ha tökéletes állapotúnak hirdeted meg, és visszamegy az általad felsorolt hibákkal, akkor jogosan megy vissza, egyébként nem..
2019. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a garancia és szavatosság kifejezésekre, meg fogod találni, hogy milyen jogaid és kötelezettségeid vannak autó eladásnál
2019. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

érdemes minden hibát közölni a vevővel, írásban is


És akkor nem lehet gond.

Amugy sose értettem azt hogy ha valaki vesz egy öreg autot és utána pár nappal visszamegy pampogni hogy itt szar ott szar....

Mire számítot mikor 20 éves autót vett?.)

2019. dec. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rá kell írni a hibákat az adásvételire
2019. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra evidens, mikor autót veszek, hogy az én feladatom felmérni az autó állapotát és eldönteni, hogy nekem megfelel-e vagy sem. Ha csak nincs valami nagyon durva, egyértelműen szánt szándékkal megtévesztés céljából elrejtett hiba, pl purhabbal kinyomott szétrohadt küszöb és hasonlók (bár végigkocogtatással nagyjából ez is kiszűrhető), eszembe nem jutna utólag visszamenni reklamálni.

Pl vettem már úgy autót, hogy a vétel után egy héttel vettem észre, hogy a hátsó kerékfelfüggesztésnél törött volt a rugó. Bosszantott, hogy nem vettem észre előbb, mert valamennyi alkualap lehetett volna. De kicseréltettem, meg se fordult a fejemben hogy emiatt visszavigyem az autót és visszaköveteljem a pénzt.

2019. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen figurák, akik úgy akarnak extra pénzt spórolni, hogy vesznek egy leélt autót olcsón, azután másnap visszamennek három autónyi rokonnal reklamálni, pénzt visszakérni, fenyegetőzni. Így akarnak 200 ezer forintért 400 ezres autót venni.Az ilyen érdeklődőknek az elején el kell mondani, hogy mindent csak szabályosan vagy hajlandó csinálni az adásvételinél, nincs üzembentartói, pontos vételárat írsz a szerződésbe, és minden hibát is beleírsz, illetve hogy a vevő ennek tudatában van. Ha visszajönnek pajszerkodni mindenféle kétes eredetű szervíz számlával, el kell küldeni őket a francba, illetve ha keményítenek, hívni a rendőrt. Visszavenni nem vagy köteles, egy ilyen öreg autóra pedig szinte semmire nem vonatkozik automatikusan a szavatosság.
2019. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!