Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autónak?

Mi baja lehet az autónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Pár hete észleltem először hogy az autóban ugrál az alpjárat. Szeretném is majd emiatt elvinni szerelőhöz, de sajnos csak jövőhónapban tudom. Viszont mostanában ez megszűnt, vagy nem annyira gyakran csinálja. Helyette jelentkezett olyan probléma, hogy egyáltalán nincs húzása, nem akar gyorsulni. Eddig volt hogy kettesben 40-nél észbekapott és onnantól semmi gond nem volt vele. Gondoltam itt arra is hogy nem melegedett be eléggé. Azonban a mai nap melegítés és kb 15 km megtétele után se akart gyorsulni rendesen, de még 70-80km/h-nál sem.

Nyilván emiatt sajnos jobban kihúzattam a motort és észre is vettem hogy többet fogyasztott, valamint egy idő után kissé égett szagot kezdtem el érezni.

Megállás után megnéztem, nem tudom minek lehetett szaga, de sajnos nem is értek hozzá..

Mi lehet a gond vele?

Egyébként egy 1998-as 1.5-ös Daewoo Lanosról van szó.

Köszönöm előre is a segítő válaszokat.



2019. dec. 30. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden lehet. Alapjárat miatt nézd meg az alapjárati motort, a pillangószelepet tisztítsd meg.


Az meg hogy erőtlen az autó az sok mindentől lehet, a gyertyákra nézz rá először. De mindenképpen vidd el szerelőhöz. Távszerelés még nincs sajnos, úgyhogy ha Edd China jönne ide még ő sem tudna mit csinálni.

2019. dec. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
73%
E10?
2019. dec. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, az alapjárati motor cseréjéről már volt szó a szerelő ismerősömmel. Csak akkor még a lomhaság nem jött elő rajta.

És igen E10 van tankolva a kocsiba mert az OMV-n már az van egy ideje.

2019. dec. 31. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!