Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetni tanulok és eddig...

Vezetni tanulok és eddig szemüveget hordtam. Válthatok kontaktlencsére?

Figyelt kérdés
21.óránál tartok. Előfordulhat, hogy szólni fog miatta az oktatóm? Vagy hogy vizsgázni csak szemüvegbe mehetek?

2019. dec. 31. 04:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi van az orvosi alkalmassági lapodon?

Az a lényeg... ha nincs rajta a kontakt lencse, akkor arra nem érvénxes, megbüntethet a rendőr, esetkeg nem enged vizsgázni a vizsgabiztos.

1.01 kizarólag szemüveg, az 1.06 a szemüveg, vagy kontaktlencse kódja.

2019. dec. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindketőt használhatom az alkalmasságim szerint. Akkor nem kötelezhetnek vizsgán se a szemüvegre, ha azt mondom, hogy van rajtam kontaktlencse?
2019. dec. 31. 06:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, nekem is 01 06van jogsimba. Lencse v szemuveg kell ami jol esik
2019. dec. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az alkalmassági szerint szemüveg vagy kontaktlencse kell a vezetéshez, akkor bármelyiket használhatod.

Ha az oktató kérdezi, mond nyugodtan, hogy ma lencse van bent.

2019. dec. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De vizsgára vigyél tartalék szemüveget, mert szerintem azt akkor is kérhető, ha lencse van bent, mert azzal is bármi történhet.
2019. dec. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kb a vége fele kezdtem el hasznàlni kontaktlencsét. Àldom a dokimat hogy a 01.06. kódot tette bele. :)

Az oktatòm is megnézte hogy biztosan benne van e. A vizsgàra vittem szemcsit is, de fel sem merült hogy mi van rajtam.

2019. dec. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 5-os irja, tartalek szemuveg kotelezo
2020. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!